У Верховному Суді пропонують звільнити суддю, у якого журналісти знайшли громадянство рф

У Верховному Суді пропонують скликати збори суддів, щоб обговорити дострокове звільнення голови Касаційного господарського суду у складі ВСУ Богдана Львова.

19.09.2022
У Верховному Суді пропонують звільнити суддю, у якого журналісти знайшли громадянство рф
Фото: Богдан Львов / Facebook

Скликати збори суддів пропонують судді Верховного Суду Олена Кібенко та Іван Міщенко.

Кібенко розповіла, що наступного дня після публікації розслідування про суддю Богдана Львова, він заперечив інформацію журналістів на зустрічі з суддями та працівниками апарату.

А на загальних зборах 19 вересня, скликаних за ініціативою самого Львова, обговорювалось включення до порядку денного питання про довіру/недовіру голові суду, втім, воно до порядку денного включено не було.

Кібенко зазначила, що голова суду не може самостійно ініціювати питання про висловлення йому недовіри, керувати такими зборами та формувати порядок денний« з коліс» через прямий конфлікт інтересів. Натомість вона наполягає, що питання має бути розглянуте зборами суддів з дотриманням вимог закону та процедури.

«Ми не стверджуємо, що голова Касаційного господарського суду Богдан Львов є громадянином рф або мав там нерухомість. Ці факти якнайшвидше мають бути встановлені компетентними органами. Але такі звинувачення, підкріплені документами, є занадто серйозними і не можуть бути проігноровані», — пише Олена Кібенко.

Вона додала, що небажання самого судді Львова на час розслідування скласти повноваження залишає єдиний можливий варіант подальших дій — збір підписів за дострокове звільнення його з посади.

Тож судді пропонують скликати збори на 26 вересня для обговорення дострокового звільнення Богдана Львова з посади і визначення тимчасово виконуючого обов’язки голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Сам Богдан Львов публічно поки не коментував цю пропозицію.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі проєкту «Схеми» заявили, що Богдан Львов, очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, має громадянство росії з 1999 року. Окрім того, за даними «Схем», він поновлював паспорт у 2012 році через досягнення 45-річного віку, хоча на той момент він вже обіймав посаду судді Вищого господарського суду України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.