У Бельгії будують містечко для розселення українців

Житло має бути готове на початку 2023 року.

12.09.2022
У Бельгії будують містечко для розселення українців
Фото ілюстративне

У Бельгії готують містечко для українців, яке екстрено зможе прийняти до 600 осіб. Роботи з будівництва 200 помешкань для біженців почнуться у вересні-жовтні.

Про це TRAVEL РБК-Україна.

У Фландрії – одній з трьох земель Бельгії – прийняли вже понад 16 тисяч біженців з України. Значна кількість із них мешкають у приймаючих сім’ях, багато хто – в таборах. Влада відзначає, що житла для українців бракує.

З початку 2023 року планується відкрити нове “екстрене селище” на 200 помешкань в містечку Остаккер, що входить до округу міста Гент.

Очікується, що завдяки новому об’єкту розміщення Гент зможе прийняти 332 біженців з України, про які зараз піклуються приймаючі сім’ї.

У місті також задіють невеликі колективні притулки в кількох локаціях – загалом на 120 місць.

Із 7 жовтня додаткові місця також будуть поступово пропонуватися 105 особам з України у будівлі на вулиці Хофстраат у Генті.

“Ми не знаємо, як розвиватиметься війна, тому фламандський уряд вирішив надати додаткові кошти для місцевого прийому та додаткової надзвичайної ситуації у селі”, — уточнив міністр внутрішніх справ Фландрії Барт Сомерс.

У Генті проживає тисяча українських біженців. 120 з них перебувають у колективному центрі – таборі Schoonmeersen Haute Tcole Hogent.

На даний момент розселення від держави чи Червоного хреста в Бельгії немає, бо ресурси вичерпані.

“Державного житла Бельгія не надає, центри біженців переповнені і перебуваючи в них, неможливо оформити документи на тимчасовий захист. Тож радимо їхати до Бельгії тільки в тому разі, якщо ви самостійно знайшли собі тимчасовий прихисток на час оформлення документів, яке може тривати кілька місяців (готель чи airbnb не підходить, має бути родина або чиєсь житло, власник якого дозволить вам зареєструватися за адресою”, – наголошують на сторінці “Українського комітету біженців” у Бельгії в Facebook.

Ті біженці, яких селили у таборах, соціальних виплат не отримують, крім 8 євро на тиждень на кишенькові витрати. Українцям радять знайти родину, яка прийме до себе, через групи в Facebook чи спеціальні сайти. Під час реєстрації на отримання тимчасового захисту треба повідомити, чи знайдена приймаюча сім’я.

Для самостійного пошуку безплатного розміщення у Бельгії у пригоді можуть стати такі сайти:

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.