У Пентагоні пояснили, чому США не передають Україні винищувачі

У Сполучених Штатах обговорюють постачання Україні винищувачів четвертого покоління. Однак насамперед у США зосереджені на тій допомозі, яка може швидко дібратися України.

25.08.2022
У Пентагоні пояснили, чому США не передають Україні винищувачі
Фото: умовне

Про це повідомив заступник міністра оборони США Колін Каль.

За його словами, поточним пріоритетом щодо авіації є постачання українцям те, що вони можуть використати з авіацією, яка у них вже є. Наприклад, Сполучені Штати передають ракети, наприклад, протирадіолокаційні, які можна запускати з МіГ-29.

«Що стосується, наприклад, літаків четвертого покоління, навіть якби ми надали їх зараз, вони б прибули лише через роки. Тому ми зосередилися на тому, що стосується їхніх винищувачів, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль з утримання на сході та, можливо, переходу в контрнаступ», — сказав Каль.

Додає, що перемовини про постачання Україні винищувачів тривають. Обговорення відбуваються у тісній консультації з українцями. Як каже Каль, міністр оборони США доручив своєму офісу працювати з Об’єднаним штабом і Європейським командуванням над «формуванням майбутньої картини українських збройних сил на середньо- та довгострокову перспективу».

Крім того, заступник міністра прокоментував можливість передачі Україні боєприпасів із дальністю до 300 км. За оцінками Пентагону, на нинішньому етапі війни Україні потрібні боєприпаси з дальністю 70-80 км, які США вже передали.

«За нашою оцінкою, наразі їм не потрібні ATACMS для обслуговування цілей, які безпосередньо стосуються поточного бою. Ми продовжуватимемо перемовини з українцями про їхні потреби, але ми вважаємо, що зараз повинні зосередитися на GMLRS, а не на ATACMS», — зазначив Каль. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.