За пів року Україна знищила російської військової техніки на $16,6 млрд

Найболючішим для агресора став перший тиждень агресії — тоді Україна знищила техніку ворога на $2,2 млрд.

24.08.2022
За пів року Україна знищила російської військової техніки на $16,6 млрд
Фото: умовне

Від початку повномасштабного вторгнення за 6 місяців росія втратила 12 142 одиниці техніки на загальну суму $16,6 млрд. Таке підрахував Forbes.

За час війни ворог втратив майже 2 тисячі танків, 234 літаки та 15 кораблів. Найбільшою втратою армії рф став флагман чорноморського флоту ракетний крейсер «Москва» вартістю $750 млн. Окрім «Москви», на острові Зміїний та у навколишніх водах Україна знищила російську техніку та судна на $165 млн.

До затоплення «Москви» найдорожчою втратою росіян був великий десантний літак Іл-76 за $86 млн, який сили ППО збили наприкінці лютого у небі над Васильковом на Київщині. 

Третім за вартістю став великий десантний корабель «Саратов» за $75 млн. Українська армія завдала ударів по кораблю, коли він перебував у порту окупованого Бердянська.

Вибухи на військовому аеродромі «Саки» в анексованому Криму 9 серпня одномоментно знищили дев’ять військових літаків рф на $230 млн. Це стало найбільшою втратою авіації рф протягом дня не лише за час війни в Україні, а й загалом з часів Другої світової.

Загалом росія втратила 234 літаки на $5,3 млрд — це стало найвагомішою частиною (32,1%) у загальних втратах армії рф.

Forbes каже, що вивчив вартість відповідної техніки в експортно-імпортних контрактах, враховуючи рік угоди та модифікацію техніки. Для оцінки унікальних обʼєктів брали до уваги вартість аналогів, вартість більш та менш досконалих зразків та у виняткових випадках оцінки експертів. Також Forbes не включав в оцінку втрат вартість ракет, що їх росія випустила по Україні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.