Про це повідомили в Університетській лікарні ЛНМУ імені Данила Галицького.
За словами медиків, жінку доставили до інсультного блоку у межах «терапевтичного вікна» — критичних 4,5 години від появи перших симптомів, коли лікування є найбільш ефективним.
Рідні помітили різке погіршення стану: жінка не розмовляла, мала порушену свідомість та ознаки асиметрії обличчя. Після виклику швидкої допомоги її оперативно госпіталізували до медзакладу.
Після обстеження, зокрема спіральної комп’ютерної томографії, лікарі виявили ранню стадію ураження мозку. Це дало змогу негайно провести тромболітичну терапію — медикаментозне розчинення тромбу.
Медики зазначають, що після лікування стан пацієнтки почав покращуватися: поступово відновилися мовлення, ковтання та рухові функції. На четвертий день жінка вже могла сідати та вставати з допомогою реабілітологів.
Наразі 101-річну пацієнтку виписали додому для подальшого відновлення. Лікарі прогнозують позитивну динаміку та повернення до звичного життя впродовж найближчих місяців.

Коментарі