Про це йдеться в ухвалі Сколівського районного суду, оприлюдненій у червні на порталі OpenDataBot.
Як встановило слідство, у червні 2023 року до приймального відділення лікарні у Сколе звернувся чоловік зі скаргами на високий артеріальний тиск і біль за грудиною. Після первинного огляду та проведення електрокардіограми чергова лікарка встановила діагноз «ішемічна хвороба серця та гіпертонічна хвороба ІІ ступеня» і відпустила пацієнта додому.
У судових матеріалах зазначається, що пацієнт потребував додаткової консультації кардіолога або реаніматолога відповідно до клінічного протоколу ведення хворих із гострим коронарним синдромом. Однак цього зроблено не було.
Близько 18:00 того ж дня чоловік помер на робочому місці в кар’єрі в селі Гребенів. Судово-медична експертиза встановила, що причиною смерті став гострий інфаркт міокарда. Також експерти дійшли висновку про наявність прямого причинно-наслідкового зв’язку між встановленим діагнозом і смертю пацієнта.
Майже через рік лікарці було повідомлено про підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків медичним працівником.
Попри це, суд вирішив звільнити її від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Цивільний позов потерпілих про відшкодування моральної та матеріальної шкоди залишено без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її оголошення.

Коментарі