Львів’ян запрошують на інтерактивний топік від Мар’яни Зубеляк “Станіслав Людкевич і Львів”

24 липня 2025 року о 18.00, у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) відбудеться інтерактивний топік від Мар’яни Зубеляк “Станіслав Людкевич і Львів”.

22.07.2025
Львів’ян запрошують на інтерактивний топік від Мар’яни Зубеляк “Станіслав Людкевич і Львів”

Станіслав Людкевич (1879-1979) – без перебільшення, один із найвидатніших українських композиторів, музикознавців та культурних діячів XX століття, чиє життя нерозривно пов’язане зі Львовом. Саме це місто стало його домом, місцем навчання в Університеті та Консерваторії, колискою багатогранної творчої, педагогічної та громадської діяльності.

Навіть роки випробувань – Перша світова війна та російський полон – не змогли розірвати цього зв’язку. Людкевич повернувся до Львова у 1919 році, щоб залишитись тут назавжди, ставши одним із фундаторів Львівської консерваторії імені М. В. Лисенка та визначним наставником поколінь музикантів.

У розповіді про Львів Станіслава Людкевича запрошують вас у подорож 12 адресами, де мешкав композитор. Також зазирнуть до локацій, що були свідками його невтомної творчості, педагогічної майстерності, активної музично-громадської праці та приватного життя. Доторкніться до історії львівської музики через постать її генія!

Подія організована під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА і у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.