У Львівській ОВА відбулася чергова зустріч із родинами військових, які зникли безвісти або у полоні

18 липня під час зустрічі рідні мали змогу звернутися із запитаннями до представників Координаційного штабу та відповідних служб.

19.07.2025
У Львівській ОВА відбулася чергова зустріч із родинами військових, які зникли безвісти або у полоні

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Участь у заході взяли представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Головного управління Нацполіції у Львівській області, Пенсійного фонду, а також Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Зустріч організували з ініціативи Львівської ОВА на численні звернення родичів захисників. Її мета – надати фахові відповіді на запитання, які хвилюють рідних воїнів, та скоординувати подальші дії у напрямку встановлення місцезнаходження військовослужбовців, які зникли безвісти чи, ймовірно, перебувають у полоні.

Учасники заходу порушили низку важливих питань:

  • чи включено зниклих воїнів до списків на обмін;
  • чому відсутній зв’язок зі слідчими;
  • як родинам отримати витяги з реєстру осіб, зниклих безвісти;
  • які механізми ідентифікації тіл загиблих;
  • чому військові частини не надають офіційної інформації про обставини зникнення;
  • як внести дані до особистого кабінету в реєстрі;
  • яка роль міжнародних організацій та механізми передачі інформації;
  • чи перевіряються факти можливого полону;
  • як здійснюється координація між усіма дотичними установами.

Деякі родини надали фото, відео чи інші свідчення, які можуть вказувати на полон або загибель близьких, та звернулися із запитаннями щодо експертизи, юридичних процедур та термінів опрацювання доказів.

«Львівська ОВА і надалі ініціюватиме такі зустрічі. Родини мають право знати правду і отримати підтримку. Ми разом з усіма дотичними органами робитимемо все можливе, щоб пришвидшити процес встановлення долі захисників», – наголосив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Усі звернення та питання були зафіксовані для подальшого опрацювання Координаційним штабом і відповідними структурами.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.