У Львові відбудеться презентації 42-го числа часопису “Наша спадщина”

15 липня 2025 року о 18:00 годині Львівський фотомузей, що розташований у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17), стане майданчиком для урочистої презентації 42-го числа часопису “Наша спадщина”.

14.07.2025
У Львові відбудеться презентації 42-го числа часопису “Наша спадщина”

Видання, присвячене багатій історії та культурі українських земель, обіцяє занурити читачів у світ унікальних традицій та героїчних сторінок минулого.

Центральною темою нового випуску є чарівне Опілля – історико-етнографічний регіон на заході України, відомий своїми горбистими ландшафтами, лісами та унікальною культурою. Читачі дізнаються про його історію, традиції та особливості.

Особлива увага приділена Бойківщині – етнографічному регіону Українських Карпат, який є батьківщиною однієї з найсамобутніших етнічних груп українців – бойків. Часопис розкриє таємниці їхнього традиційного одягу та унікальних писанок, що є витворами народного мистецтва.

Видання також запросить у подорож до Сколівських Бескидів – мальовничого гірського масиву в Українських Карпатах, що є частиною Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, відомого своєю флорою та фауною, а також численними природними пам’ятками.

Не оминуть увагою і героїчну Маківку – гору в Карпатах, що стала ареною запеклих боїв Українських січових стрільців під час Першої світової війни, символізуючи їхню незламність. Згадано також стрийських “соколів”, що, ймовірно, відсилає до спортивно-патріотичного руху “Сокіл”, який відігравав важливу роль у національному відродженні.

Часопис розкриє загадкову Тустань – середньовічну наскельну фортецю-град і митницю IV–XVI століть, залишки якої розташовані поблизу села Урич на Львівщині, що є унікальною пам’яткою оборонної архітектури та історії.

Серед персоналій, яким присвячені матеріали, – Василь Нагірний (1848–1921), видатний український галицький архітектор та громадський діяч, автор численних церков та громадських споруд, а також Артур Ґроттґер (1837–1867), відомий польський живописець, представник романтизму, чия творчість тісно пов’язана з історією та культурою регіону.

Презентація відбудеться за участі авторів статей, що дасть можливість відвідувачам безпосередньо поспілкуватися з дослідниками та дізнатися більше про представлені теми.

Подія організована під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА і у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, ГО “Наші скарби” та Львівського палацу Мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.