«Маленький Принц» у Римі: виставка зі Львова презентує українське мистецтво на міжнародному рівні

Zenyk Art Gallery — мистецька інституція у Львові, що відкрила свої двері 20 лютого 2025 року, заявила про себе гучно: перша виставка «Маленький Принц» зібрала понад 35 000 відвідувачів за 76 днів. Її успіх в Україні став відправною точкою для подальшого міжнародного культурного діалогу.

12.07.2025
«Маленький Принц» у Римі: виставка зі Львова презентує українське мистецтво на міжнародному рівні

10 липня 2025 року о 20:00 експозицію «Маленький Принц» було офіційно представлено міжнародній спільноті у Museo delle Civiltà (MUCIV, Рим) — національному музеї, будівля якого була збудована ще в XIX столітті з метою збереження культурної спадщини Італії. Це вперше українська приватна галерея презентує виставковий проєкт на запрошення національної інституції Італії.

Кураторка виставки — Христина Береговська, директорка галереї ZAG.

«Ця виставка з’явилася в Римі завдяки  мистецькому діалогу. Після знайомства з проєктом «Маленький Принц» італійська делегація виявила глибоку зацікавленість у представленні його на рівні державної інституції. З ініціативи Міністерства культури України ми змогли розпочати процес співпраці. Для мене важливо, що цей діалог виник не лише навколо творів, а довкола цінностей — гідності, пам’яті та тяглості ідентичності. Українське мистецтво, як і культура, сьогодні несе на собі величезну відповідальність у відповідь на надзвичайний виклик і водночас — здатність говорити про людське універсальною мовою. Саме тому цей проєкт єднає настільки різні культурні середовища та досвіди», — Христина Береговська.

Проєкт реалізується за ініціативи Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також Міністерства культури Італії згідно міждержавних домовленостей про співпрацю. У рамках офіційної делегації обидва міністерства висловили зацікавлення у продовженні культурного обміну та посиленні присутності українського мистецтва в європейському публічному просторі. Зокрема було проговорено про можливість організації виставки всесвітньо відомих сучасних італійських мистців в галереї ZAG в Україні.

Довідка:

Zenyk Art Gallery створена з ініціативи Зіновія Козицького — відомого підприємця, а також засновника Благодійного фонду Козицького та проєкту «Ми і світ». Від початку повномасштабного вторгнення куратори мистецького проєкту здійснили послідовну культурну дипломатію, формуючи публічні простори, де голос українського мистецтва переконливо звучить у міжнародному дискурсі.

«Проєкт «Маленький Принц» був задуманий як форма культурної присутності України у світі в часи великої турбулентності. Його поява в Римі стала можливою завдяки послідовній роботі команди та відкритості італійських й українських інституцій до співпраці. Для нас важливо, що українське мистецтво сьогодні входить у діалог із провідними європейськими музеями — не як єдиний епізод, а як усвідомлена частина культурного процесу», — Зіновій Козицький.

Виставка «Маленький Принц» об’єднала 31 твір 23 сучасних українських художників. Роботи концептуально пов’язані з філософськими мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері, а тематика присвячена всім українським дітям — на небі, на землі, в дорозі, в окупації, у полоні, в еміграції і вдома.

Серед присутніх були:

Микола Точицький — Міністр культури та стратегічних комунікацій України, Алессандро Гіулі — Міністр культури Італії, заступники міністрів, голови територіальних громад Львівської області, голови та мери різних областей та міст України, Борис Ґудзяк — Митрополит Української греко-католицької церкви , Тарас Добко — ректор Українського католицького університету, Пауло Маттеуцці — Zaha Hadid Architects.

Локація: Museo delle Civiltà, Piazza Guglielmo Marconi, 8, Rome

Дати: 10 липня — 21 вересня 2025 року

Контактна особа:  Христина Береговська  +380 (96) 410 09 64 [email protected]

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.