Хірурги у Львові видалили 65-річному пацієнтові 11-кілограмову пухлину черевної порожнини

Хірурги Львівської обласної клінічної лікарні видалили чоловікові 11-кілограмову пухлину черевної порожнини, яка щільно прилягала до багатьох органів і судин. Операція була досить ризикована.

11.07.2025
Хірурги у Львові видалили 65-річному пацієнтові 11-кілограмову пухлину черевної порожнини

Спеціалісти, до яких спершу звернулися рідні пацієнта, повідомили їм, що пухлина – інкурабельна, тобто, її неможливо видалити. Та рідні чоловіка не здалися і вирішили боротися за життя чоловіка. Сестра пацієнта пані Леся повідомила ZAXID.NET, що все почалося з набряку ніг. Раніше у нього вже була схожа ситуація, але причиною був тромб. Тож коли цього разу помітили у нього набряки ніг, відразу звернулися до знайомого лікаря. УЗД-обстеження показало, що цього разу причиною набряку ніг є велика пухлина у черевній порожнині, яка розповзлася по всій черевній порожнині і щільно прилягала до важливих органів і судин.

«Онкологи, до яких ми звернулися, повідомили нам, що пухлина неоперабельна. Іншими словами, що нічого вже зробити не можна. Але ми вирішили не здаватися. Краще брат помре на операційному столі, ніж має помирати у муках», – каже сестра.

Тож вони звернулися по допомогу до судинних хірургів обласної лікарні, до Тараса Кобзи. Хірург тривалий час був на фронті, рятував важких поранених, котрих привозили прямо з поля бою.

Численні обстеження, які провели пацієнту, показали, що у чоловіка не одна пухлина, а – три. Окрім величезного утвору у черевній порожнині, велику пухлину виявили на лівому і меншу – на правому плечі.

Операція тривала понад чотири години.

Під час операції судинним хірургам вдалося відвести пухлину від усіх життєво важливих органів: від заочеревинного простору, м’яза спини, кісток тазу, малого тазу, пахового каналу, з брижі кишківника, печінки, селезінки і купола діафрагми, куди пухлина дотягнулася. При цьому це вдалося зробити без пошкоджень, тобто, пухлина, хоч і прилягала до органів і судин, але відійшла від них досить спокійно і безпечно. Коли після операції хірурги зважили пухлину, то очам не повірили, вона важила майже 11 кг.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.