Делегація Мостиської громади зі Львівщини відвідала святкування Дня Франконії у Німеччині

На запрошення старости партнерського району Гасберге делегація з Мостиської громади на чолі з міським головою Мирославою Пельц відвідала Німеччину, де взяла участь у святкуванні традиційного фестивалю День Франконії в місті Гасфурт.

09.07.2025
Делегація Мостиської громади зі Львівщини відвідала святкування Дня Франконії у Німеччині

Як повідомили у Мостиській міській раді, програма візиту була надзвичайно насиченою та плідною.

Зокрема відбулася зустріч міського голови Мирослави Пельц з прем’єр-міністром Баварії Маркусом Зедером, було проведено тристоронню зустріч між представниками партнерських громад — району Гасберге (Німеччина), Клобуцького повіту (Польща) та Мостиської громади (Україна).

Також обговорили вже реалізовані ініціативи та нові напрями співпраці — в економічній, культурній, освітній та медичній сферах. Окрім цього запланували поїздку дітей з Мостищини до району Гасберге для участі в міжкультурному обміні, знайомства з традиціями та розширення кругозору молоді.

Особливу увагу було приділено впровадженню альтернативних джерел енергії. У центрі розмов — ініціатива встановлення сонячних панелей у КНП “Мостиська міська лікарня” — важливий крок до енергетичної незалежності та сталого розвитку громади.

Делегації з польського Клобуцького повіту та українського міста Мостиська стали почесними гостями цьогорічного святкування. Кулінарні смаколики та колоритні виступи значно збагатили атмосферу фестивалю.


“Дружба без кордонів” — саме такий яскравий прояв європейської єдності продемонстрували гості з Клобуцька та Мостиськ, додаючи частинку своєї культури у спільне святкування.

“Особливою популярністю у гостей користувалися польські смаколики — від ковбас та огірків до ароматних сирів і кавового лікеру. Біля стенду точилися щирі розмови — через смак, традиції та взаємну повагу. Глибоко зворушив гостей виступ молодої співачки з Мостищини — Юлії Щирби, яка виконала пісню “Ein bisschen Frieden” трьома мовами — українською, німецькою та польською. Цей тримовний виступ став символом єдності, надії та спільного прагнення до миру”, – 1деться у повідомленні.

Очільник району Гасберге Wilhelm Schneider підкреслив: “Наша дружба не знає меж – вона зростає через зустрічі, повагу та спільну культуру.”

Завдяки федеральній програмі уряду Німеччини, староста району Гасберге передав Мостиській громаді новий Mercedes Sprinter із задньою рампою для перевезення осіб з інвалідністю. До слова, це вже сьомий транспортний засіб, який німецькі партнери передали для підтримки Мостиської громади.


Для потреб освіти було подаровано 5 сучасних мультимедійних комплектів проекторів.

“Міжнародне партнерство — це не лише документи й протоколи, а й людяність, відкритість і реальні справи. Ми щиро вдячні за кожну зустріч, кожну ініціативу і кожну руку допомоги з боку району Гасберге та Клобуцького повіту. Разом — ми сильніші”, – підсумували у дописі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.