Львівська прокуратура через 8 років не змогла оскаржити приватизацію бази «Альбатрос»

Львівський апеляційний суд закрив провадження щодо приватизації греблі та будинку рибака біля озера в селі Воля Гомулецька. Орендар озера ще у 2017 році через суд зареєстрував право власності на майно, однак прокуратура вирішила оскаржити це рішення лише через 8 років.

09.07.2025
Львівська прокуратура через 8 років не змогла оскаржити приватизацію бази «Альбатрос»

Йдеться про територію, де розташована відпочинкова база «Альбатрос», біля озера в селі Воля Гомулецька поблизу Львова. Як вказано в матеріалах справи, у листопаді 2002 року львівський підприємець Володимир Климкович купив в АТ «Західводбуд» будинок рибака площею 7,8 м2 та гідроспоруди вул. Озерній, 6. Однак він не оформив на це майно право власності, оскільки угода не була завірена нотаріусом. У 2017 році він вирішив приватизувати будівлі через суд. У грудні 2017 року Жовківський районний суд позов Володимира Климковича задовольнив і визнав за ним право власності на будинок рибака, греблі і дамби загальною площею 11,2 га, повідомляє Zaxid.net.

На оскарження цього рішення прокуратура мала 30 днів, однак вирішила подати апеляцію лише через 8 років. У позові прокуратури вказано, що приватизацію гідроспоруд порушує права Львівської міської ради як власниці ділянки, де вони розташовані. При цьому, в матеріалах справи зазначено, що Володимир Климкович законно орендує озера у Львівської ОВА на підставі розпорядження голови від квітня 2020 року. Термін оренди становить 33 роки.

Однак Львівський апеляційний суд не знайшов підстав для поновлення термінів для оскарження рішення Жовківського райсуду і закрив справу. Цю постанову можна оскаржити в касації.

За даними аналітичної системи YouControl, Володимир Климкович орендує у Волі Гомулецькій три ділянки загальною площею 44,9 га. Також навколо озера на Володимира Климовича зареєстровані чотири будинки.

Пресслужба Львівської обласної прокуратури повідомила ZAXID.NET, що оскаржуватиме цю постанову у Верховному Суді.

«Чинним законодавством установлено особливий правовий режим використання земель водного фонду, а тому гідротехнічні споруди ставків, розташовані на землях водного фонду, не можуть бути передані у приватну власність. Більше того, договір купівлі-продажу будинку рибака не був посвідчений нотаріально. При цьому, під час розгляду справи судом ні Львівську міську раду, ні Львівську обласну військову (державну) адміністрацію, як власників землі взагалі не було залучено до участі у справі», – повідомили у прокуратурі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.