Львівські медики прооперували жінку з рідкісною патологією стравоходу

Хірурги з допомогою роботизованої системи Da Vinci успішно прооперували 66-річну мешканку Хмельниччини з рідкісним захворюванням травної системи – ахалазією кардії стравоходу. Це захворювання зустрічається у двох людей на 100 тисяч, тож і спеціалістів, які його лікують, небагато.

03.07.2025
Львівські медики прооперували жінку з рідкісною патологією стравоходу

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

66-річна Валентина з Хмельниччини вже років з десять мала постійне відчуття комка у горлі, печії та труднощі з ковтанням. Вирішила собі, що то через нерви і само мине. Та останній рік кожен прийом їжі супроводжувався нудотою та спазмом в горлі, а нещодавно до цих симптомів додалася ще й блювота. За місяць жінка схудла на 8 кг. Тоді в ситуацію втрутилися її діти і змусили маму звернутися по медичну допомогу.

Медики діагностували у жінки рідкісну недугу, яка зустрічається лише в двох людей зі 100 тисяч – ахалазію кардії стравоходу.

«Ахалазія – це розлад моторики травної системи, що характеризується порушенням релаксації нижнього стравохідного сфінктера. Іншими словами, клапан, через який їжа надходить у шлунок, спазмований і рефлекторно не відкривається. Їжа накопичується у стравоході і розтягує його. В нормі діаметр органа має становити до 3 см, тоді як у пацієнтки був уже 7 см», – повідомили у лікарні.

Єдиний спосіб порятунку таких пацієнтів – термінове хірургічне втручання. Найчастіше – це операція Геллера.

Оскільки хвороба рідкісна, то і спеціалістів, які виконують такі втручання, небагато. Діти жінки почали шукати спеціалістів, які мають досвід виконання таких операцій. Так жінка опинилася у лікарні св. Пантелеймона, де хірург, професор Андрій Стасишин разом з колегами виконує на рік близько 10 таких операцій.

Після обстежень хірург вирішив оперувати пацієнтку за допомогою роботизованої системи Da Vinci. Переваги: максимальна точність, мінімальна травматичність, зниження ризиків і післяопераційних ускладнень, швидше відновлення.

«Під час операції ми розсікли зовнішні шари стравоходу та шлунка, щоб полегшити проходження їжі, а також сформували манжету з дна шлунка, щоб запобігти зворотному закиданню вмісту назад у стравохід», – каже хірург Андрій Стасишин.

Завдяки точності роботизованої системи Da Vinci та вправності хірургів жінка вже на другу добу після операції поїхала додому. Вона добре почувається і вже за тиждень, кажуть лікарі, повністю повернеться до звичного життя без обмежень у харчуванні.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.