Медики у Львові врятували 10-річну дівчинку із раком головного мозку

Після травми голови восени 2023 року у Вероніки порушилась ходьба, з’явилось похитування, дівчинка скаржилась на двоїння в очах. Батьки звернулися до невролога.

02.07.2025
Медики у Львові врятували 10-річну дівчинку із раком головного мозку

Про це повідомляє Центр Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр.

Під час комп’ютерної томографії в дитини виявили новоутвір у мозку.

“Чи була пухлина пов’язана з травмою — ні. Але саме після неї симптоми хвороби проявились сильніше, і нам вдалося вчасно її діагностувати”, — розповідає онкологиня Неля Вовк.

Дитина пройшла складний шлях до одужання. Спочатку була операція, яку провела нейрохірургічна команда під керівництвом Михайла Ловги. Потім — діагноз: злоякісна пухлина. Далі — променева терапія, хіміотерапія за міжнародними протоколами, регулярні обстеження, падіння показників крові, побічні ефекти і щоденна боротьба.

“Практично кожен випадок лікування пухлини головного мозку передбачає нейрохірургічне втручання. Це важливий етап терапії, коли йдеться не лише про успішне видалення пухлини, а й про збереження життєво важливих функцій пацієнта. Ефективність лікування значною мірою залежить від злагодженої роботи нейрохірурга й онколога”, — пояснюють медики.

На кожному етапі Вероніка була під наглядом команди. Уже під час лікування вона почала працювати з реабілітологами. Нині дівчинка завершує інтенсивну реабілітацію. Вероніка перебуває у ремісії: пухлини немає, а контрольні МРТ і аналізи в нормі.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.