Помер легендарний футболіст львівських “Карпат” Юрій Дубровний

1 липня на 72-му році життя не стало Юрія Дубровного – майстра спорту, експівзахисника “Карпат” і одного з найшанованіших футбольних наставників України.

02.07.2025
Помер легендарний футболіст львівських “Карпат” Юрій Дубровний

Про втрату повідомив Національний олімпійський комітет у Львівській області.

“Юрій Дубровний залишив великий слід не лише як гравець, а й як тренер і наставник. Він був педагогом за духом, виплеканим у Львівському державному інституті фізичної культури, вірив у силу дисципліни й довіри. Його колишні вихованці й колеги пам’ятають його як мудру людину, яка надихала й вимагала водночас. Футбольна Львівщини втратила одного з найяскравіших представників своєї історії. Його життя – це приклад служіння грі, команді, людям”, – зазначили у повідомленні.

Юрій Дубровний народився 15 квітня 1954 року. Свої перші футбольні кроки зробив у Стрийській ДЮСШ, а згодом здобув освіту у Львівському інституті фізичної культури, де отримав спеціальність тренера-викладача. Майстер спорту СРСР з футболу.

У 1975-му почав виступи за “”Карпати, за які зіграв 246 матчів і забив 29 голів. Вболівальники запам’ятали його як універсального хавбека, майстра стандартів і лідера на полі.

Діставшись до півфіналу Кубка СРСР у 1979 році, згодом виступав за “Ністру”, “СКА Карпати” та команди в Німеччині.

Завершивши кар’єру, присвятив себе тренерству. Працював із багатьма клубами, зокрема Галичиною, ФК Львів, Газовиком, Нивою, Равою, Карпатами з Коломиї та польським Спартакусом.

У 2012 році його команда з Коломиї стала чемпіоном України серед аматорів.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.