У Львові демонтують незаконно встановлені конструкції на території колишнього ринку «Добробут»

Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про демонтаж 11 бетонних плит і конструкцій, які були незаконно встановлені на території колишнього ринку «Добробут». Відповідно до припису офісу охорони культурної спадщини, демонтувати ці конструкції до 1 липня мав ТОВ «Галінвест», який незаконно користується цією земельною ділянкою.

02.07.2025
У Львові демонтують незаконно встановлені конструкції на території колишнього ринку «Добробут»

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Минулого тижня ми виходили на територію колишнього ринку «Добробут», де, попри судову тяганину та відсутність дозвільних документів, підприємці знову почали бетонувати основу під МАФи. Ми сконтактувалися з представниками компанії ТОВ «Галінвест», аби повідомити вимогу про припинення робіт та попередити про відповідальність за порушення. Адже роботи ведуться в охоронних зонах пам’яток архітектури місцевого значення, що є порушенням ч. 4 ст. 24 Закону України “Про охорону культурної спадщини”. Також ми видали припис, яким вимагали зупинити всі роботи та повідомити про це офіс охорони культурної спадщини  до 27 червня 2025 року. А також до 1 липня 2025 року демонтувати всі бетонні плити й конструкції і також повідомити офіс про виконання цього припису.

Станом на зараз вимоги припису не виконані, тому ми підготували рішення виконавчого комітету про демонтаж цих конструкцій Галицькою районної адміністрацією», – повідомив в. о. директора офісу охорони культурної спадщини Кіндратів Святослав.

Ділянка площею 0,66 га біля Оперного театру незаконно перебуває в користуванні ТОВ «Галінвест». Майже 20 років тут працював ринок «Добробут». Справа про повернення ділянки місту перебуває на повторному розгляді в Господарському суді. Мета – повернути її мешканцям і облаштувати тут якісний громадський простір, а не черговий торговий ряд.

Юристи міста доводять у судах, що постійне користування цією землею було оформлене незаконно. Судовий процес вже на завершальній стадії. Та попри це, так звані “користувачі” продовжують порушувати закон і почали зводити тут нові конструкції.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.