Львівська ОВА відреагувала на інформацію щодо втечі чоловіків за кордон через систему “Шлях”

Видання NGL.media опублікувало матеріал, в якому зазначено, що впродовж осені 2022 року Львівська ОВА отримала п’ять листів від ГО «Гуманітарної надії нації» з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон і дозволила виїхати восьми чоловікам. Щонайменше семеро з них не повернулися в Україну.

01.07.2025
Львівська ОВА відреагувала на інформацію щодо втечі чоловіків за кордон через систему “Шлях”

У Львівській ОВА відреагували та прокоментували розслідування журналістів.

“Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року перед державою постав ряд викликів, одним із найактуальніших стало термінове забезпечення фронту всім необхідним – від амуніції до продуктів. Для цього була адаптована система «Шлях» – інструмент для швидкого й безперебійного ввезення гуманітарних вантажів на територію України. У перші місяці війни система не була технічно адаптована до умов воєнного стану. Доступ до ряду реєстрів (зокрема Реєстру громадських об’єднань) був обмежений, не існувало законодавчих обмежень для осіб, які виїжджали як водії, а обсяг запитів вимірювався тисячами щодня”, – зазначили у ЛОВА.

Також у повідомленні додали, що на той момент у держави не було програмного забезпечення, яке б дозволяло перевіряти кожне звернення з необхідною глибиною.

“І ми, як обласна адміністрація, діяли в рамках тодішнього нормативного поля та наявних технічних можливостей. Окрім того, наголошуємо – рішення про внесення тих чи інших осіб в систему «Шлях» приймалось колегіально, спеціальною комісією, до складу якої входили представники різних відомств, в тому числі – Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та Національної поліції України. Не знімаючи з себе відповідальності, хочемо наголосити – в умовах надзвичайної ситуації можливі окремі порушення. Однак, обираючи між повною зупинкою виїздів (і зривом волонтерської допомоги фронту) та ризиком поодиноких порушень ми обрали друге – щоб армія не залишилась без підтримки”, – повідомили у ЛОВА.

Загалом комісією при Львівській ОВА надано право на перетин кордону понад 50 тис осіб, з них, за даними ДПСУ, порушили термін перебування лише 1920 осіб, що становить 3,7 % від загальної кількості, що свідчить про високу свідомість людей та незначну кількість порушників.

“Наразі компетентні правоохоронні органи мають усі повноваження для встановлення осіб, які зловживали системою. Водночас повідомляємо – обласні військові адміністрації не мають повноважень в сфері контролю за переміщенням громадян через державний кордон, такими функціями наділені ДПСУ та правоохоронні органи. Львівська ОВА співпрацювала, співпрацює і буде співпрацювати з правоохоронцями в розслідуванні кожного випадку, аби всі порушники були притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства. Дякуємо журналістам «НГЛ Медіа» та всій медіа-спільноті, котрі повідомляють про можливі зловживання”, – підсумували у Львівській ОВА.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.