У Податковій Львівщини розповіли про оподаткування ФОП, які стали на захист України

На період військової служби мобілізовані самозайняті особи звільняються від нарахування, сплати та подання звітності з ПДФО, єдиного податку та військового збору.

29.05.2025
У Податковій Львівщини розповіли про оподаткування ФОП, які стали на захист України

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, мобілізовані ФОПи мають пільги, які дозволяють їм зосередитися на виконанні військового обов’язку і мінімізувати фінансове навантаження. Їм потрібно лише своєчасно повідомити податкову службу про свій статус і контролювати виконання вимог щодо найманих працівників, якщо такі є.

Податківці розповіли, що на період військової служби мобілізовані самозайняті особи звільняються від нарахування, сплати та подання звітності з ПДФО, єдиного податку та військового збору.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Заяву необхідно подати до податкового органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята людина перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації ).

У Головному управлінні ДПС у Львівській області діє тимчасова робоча група, працюють «гарячі лінії» для надання консультацій мобілізованим платникам податків – фізичним особам, які не можуть виконувати податкові обов’язки, чи члени їхніх родин.

Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: за посиланням.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.