У Львові відбудеться гітарний концерт “На струнах серця: Музика Богдана Весоловського”

Подія відбудеться 1 червня 2025 року о 17:00 у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв вул. Коперника, 17). Lviv Guitar Orchestra запрошує на великий гітарний концерт “На струнах серця: Музика Богдана Весоловського” до 110-ї річниці від дня народження.

28.05.2025
У Львові відбудеться гітарний концерт “На струнах серця: Музика Богдана Весоловського”

В програмі концерту прозвучать твори:

Твори Богдана Веселовського: Як тебе не любити; Було не тужити; Тихо без слів; Сокіл; Усміх твій таємничий; Подай рученьку; Прийде ще час; Не плачте, рожі; Лети, тужлива пісне; Серце; Радий би я залюбитись в тобі.

Інструментальні твори: Сергій Гурін. Українська мілонга; Сергій Гурін. Nostalgia; Карлос Альмаран. Історія одного кохання.

Солісти: Вікторія Лігашевська та Олександр Кольца

Богдан Весоловський (30 травня 1915, Відень — 17 грудня 1971, Монреаль) — український композитор, пісняр, акордеоніст, один із засновників легкого жанру в українській музиці. Народився у Відні, після Першої світової війни родина переїхала до Стрия. Навчався на юридичному факультеті Львівського університету, у Вищому музичному інституті ім. Миколи Лисенка та Консульській академії у Відні.

У 16 років почав писати музику, у 22 створив хіт «Прийде ще час». У 1930-х був учасником «Ябцьо-Джаз», популярного молодіжного ансамблю у Львові. Через проукраїнську позицію емігрував: у 1939 — до Відня, у 1949 — до Канади, де працював на радіо Сі-Бі-Сі, розвиваючи українську культуру. Автор близько 130 пісень, зокрема танго, вальсів і фокстротів.

Помер у 1971 році, за заповітом перепохований у Стрию. У 2015 році на його честь започатковано Міжнародний фестиваль української ретро-музики у Львові.

Lviv Guitar Orchestra це унікальний музичний колектив, який об’єднує талановитих гітаристів Львова та області. Заснований у 2019 році, оркестр швидко завоював популярність завдяки своїм яскравим виступам та широкому репертуару.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.