Про це повідомляє Західне міжрегіональне управління ЛМГ.
Голова колегії, начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека проінформував про підсумки колегії Держлісагентства України, яка відбулася 12 травня 2025 року, зокрема про впровадження природоорієнтованих підходів у лісокористуванні.
“У зв’язку з тим, що з 2027 року в Карпатському регіоні буде заборонено проведення суцільних рубок головного користування необхідно змінити підходи до лісівництва шляхом екологізації лісокористування, що передбачає відмову від суцільнолісосічних рубок головного користування та перехід до вибіркової та поступової системи рубок, базованої на принципах наближеного до природи лісівництва”, – йдеться у повідомленні.
Зокрема, голова колегії розповів про систему лісогосподарювання та успішний досвід ведення наближеного до природи лісівництва лісівниками Німеччини та Швейцарії: про екологічні, економічні та соціальні вигоди від впровадження рубок переформування.
Також було акцентовано увагу на питанні проведення рубок формування і оздоровлення лісів, зокрема рубок догляду – освітлення, прочищення, та проріджування.
“Згідно ст. 64 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі та власники лісів зобовʼязані забезпечувати підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біотичного та іншого природного різноманіття в лісах”, – наголосили у дописі.
Спеціалістами управління проведено аналіз стану проведення рубок догляду за 2024 рік постійними лісокористувачами Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Лісокористувачів зобов’язали:
– звернутись з клопотанням до ВО «Укрдержліспроект» про внесення змін до чинних матеріалів базового лісовпорядкування з врахуванням заборони суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону з 2027 року;
– організувати проведення підвищення кваліфікації (навчання) спеціалістів з питань проведення вибіркових, поступових рубок головного користування та рубок переформування;
– забезпечити виконання обсягів рубок догляду за лісом, визначених матеріалами лісовпорядкування, і уточнених за результатами обстеження стану деревостанів;
– своєчасно та якісно виконувати лісогосподарські заходи, від яких залежить стан лісів, формування кліматично-стійких деревостанів із господарсько-цінних порід, продуктивність і товарність насаджень.
Коментарі