На Львівщині розробляють Регіональну стратегію нацпам’яті

26 травня при Львівській обласній військовій адміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань національної пам’яті. До її складу увійшли історики, ветерани, представники громадських організацій, освітяни та військові.

27.05.2025
На Львівщині розробляють Регіональну стратегію нацпам’яті

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

У межах засідання наголосили на важливості формування цілісної державницької політики у сфері національної пам’яті, особливо в умовах збройної агресії росії. Одним з питань порядку денного стала розробка Регіональної стратегії національної пам’яті у Львівській області. Цей документ має стати логічним продовженням процесів декомунізації та дерусифікації і сформувати підґрунтя для глибокої просвітницької роботи в області.

«Це фактично трансформована група з питань декомунізації, яка вже виконала свої завдання, а це більше 300 монументальних пам’яток радянської доби чи тоталітарних режимів, які були демонтовані, понад 270 вулиць, які були перейменовані. Декомунізація – це лише один з елементів, натомість робоча група, яка сьогодні розпочала свою роботу повинна говорити про більш стратегічні речі – національну пам’ять як таку»,– зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Він розповів, що на сьогодні фактично Україна немає єдиного стратегічного документа з нацпам’яті.

«Відтак, Львівщина пропонує в межах цієї робочої групи напрацювати Регіональну стратегію нацпам’яті, яка б вирішувала низку питань. Йдеться і про історичні постаті, історичний календар, місця пам’яті, церемоніал вшанування Героїв та багато іншого. Також в межах робочої групи обговорювали питання в частині напрацювання локацій, визначення осіб, а також встановлення меморіальних та інформаційних таблиць Героям, як сучасності, так і минулого. Оскільки це той інструмент, який може стати елементом заклику до свідомості небайдужих громадян. Третє питання – виділення додаткових коштів для підтримання в належному стані та благоустрої місць пам’яті»,- підсумував Андрій Годик.

Паралельно із роботою над стратегічним документом триває соціологічне дослідження з вивчення громадської думки в молодіжному середовищі, яке співфінансують також представники бізнесу.

«Коли ми говоримо про війну, особливо національно-визвольну, яка є сьогодні, то вона йде не лише по лінії фронту і за голови наших людей. В першу чергу за свідомість молодого покоління. Без усвідомлення великої і героїчної української історії молода людина не буде розуміти за що ми боремось зараз, не буде відчувати себе причетною до тих багатьох українських борців, світил, які розвивали національну свідомість»,- наголосив військовослужбовець 413 ОБ СБС «Рейд», координатор ГО «Декомунізація Львівщини» Антон Петрівський.

Заснування робочої групи — це ініціатива, що виникла з громадського середовища, а також за участі істориків, ветеранів і військових. Її діяльність спрямована на подолання ворожих історичних міфів, нав’язаних окупаційними режимами, та формування україноцентричної національної ідентичності.

У межах розробки Стратегії заплановано проведення серії тематичних зустрічей і обговорень. Їхнім результатом стане підсумковий документ із прописаними механізмами втілення політики національної пам’яті на регіональному рівні.

Коментарі

13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.