Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
У межах засідання наголосили на важливості формування цілісної державницької політики у сфері національної пам’яті, особливо в умовах збройної агресії росії. Одним з питань порядку денного стала розробка Регіональної стратегії національної пам’яті у Львівській області. Цей документ має стати логічним продовженням процесів декомунізації та дерусифікації і сформувати підґрунтя для глибокої просвітницької роботи в області.
«Це фактично трансформована група з питань декомунізації, яка вже виконала свої завдання, а це більше 300 монументальних пам’яток радянської доби чи тоталітарних режимів, які були демонтовані, понад 270 вулиць, які були перейменовані. Декомунізація – це лише один з елементів, натомість робоча група, яка сьогодні розпочала свою роботу повинна говорити про більш стратегічні речі – національну пам’ять як таку»,– зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Він розповів, що на сьогодні фактично Україна немає єдиного стратегічного документа з нацпам’яті.
«Відтак, Львівщина пропонує в межах цієї робочої групи напрацювати Регіональну стратегію нацпам’яті, яка б вирішувала низку питань. Йдеться і про історичні постаті, історичний календар, місця пам’яті, церемоніал вшанування Героїв та багато іншого. Також в межах робочої групи обговорювали питання в частині напрацювання локацій, визначення осіб, а також встановлення меморіальних та інформаційних таблиць Героям, як сучасності, так і минулого. Оскільки це той інструмент, який може стати елементом заклику до свідомості небайдужих громадян. Третє питання – виділення додаткових коштів для підтримання в належному стані та благоустрої місць пам’яті»,- підсумував Андрій Годик.
Паралельно із роботою над стратегічним документом триває соціологічне дослідження з вивчення громадської думки в молодіжному середовищі, яке співфінансують також представники бізнесу.
«Коли ми говоримо про війну, особливо національно-визвольну, яка є сьогодні, то вона йде не лише по лінії фронту і за голови наших людей. В першу чергу за свідомість молодого покоління. Без усвідомлення великої і героїчної української історії молода людина не буде розуміти за що ми боремось зараз, не буде відчувати себе причетною до тих багатьох українських борців, світил, які розвивали національну свідомість»,- наголосив військовослужбовець 413 ОБ СБС «Рейд», координатор ГО «Декомунізація Львівщини» Антон Петрівський.
Заснування робочої групи — це ініціатива, що виникла з громадського середовища, а також за участі істориків, ветеранів і військових. Її діяльність спрямована на подолання ворожих історичних міфів, нав’язаних окупаційними режимами, та формування україноцентричної національної ідентичності.
У межах розробки Стратегії заплановано проведення серії тематичних зустрічей і обговорень. Їхнім результатом стане підсумковий документ із прописаними механізмами втілення політики національної пам’яті на регіональному рівні.
Коментарі