На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVIII століття

У селі Воля-Гомулецька біля Львова проводять реставрацію дерев’яної церкви святої Трійці, пам’ятки архітектури національного значення, зведеної у 1756 році.

21.05.2025
На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVIII століття

Про це повідомляє Бюро спадщини.

Старовинна церква була у занедбаному стані і потребувала фахової реставрації ще 20 років тому. Перші відновлювальні роботи стартували у 2021 році, але вже невдовзі призупинились через повномасштабне вторгнення.

Нині її оновлюють із використанням технології протезування — храм було повністю розібрано, пошкоджені елементи замінено, після чого святиню зібрали заново. Завершити роботи планують до кінця 2025 року. Наразі реставрацію виконано приблизно на 60%.

Під час реставрації храму повернуть первісне ґонтове покриття, відновлять унікальний інтер’єрний стінопис та повернуть автентичні елементи на своє історичне місце. За часів Другої світової війни північну частину нави було втрачено — тоді її відновили з матеріалів, знятих із хорів.

У церкві святої Трійці мають відновити підмурівки, стіни нави, карнизи та піддашшя, перекриття ґанку, а також відтворити зрубні стіни ризниці та окремих елементів інтер’єру.

Фахівці встановлюють систему пожежної безпеки, електроживлення, блискавкозахист. Загалом, кажуть експерти, реставрація поверне храму його первісний вигляд: із ґонтовим дахом, автентичними пропорціями, відновленими зрубами та ризницею.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.