На Львівщині раніше засуджену за переправлення ухилянтів покарали за хабар у справі мовного іспиту

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області визнав винною раніше засуджену за переправляння ухилянтів за кордон Ірину Єрмоленко у зловживанні впливом. Обвинувачена взяла 400 доларів хабаря за сприяння в успішному складанні іспиту на рівень володіння державною мовою.

17.05.2025
На Львівщині раніше засуджену за переправлення ухилянтів покарали за хабар у справі мовного іспиту

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 15 травня в Єдиному державному реєстрі.

Ірина Єрмоленко у травні 2022 року повідомила дівчині, що за 400 доларів може посприяти в успішній здачі іспиту на рівень володіння державною мовою та отриманні відповідного сертифікату в одному із центрів проведення іспиту.

“При цьому, зазначила, що розв’язання питання можливе виключно у випадку надання їй 400 доларів, частину з яких — 3,3 тис. грн, вона повинна перерахувати на її банківський картковий рахунок, а решту суми в іноземній валюті передати їй після фактичної здачі іспиту”, — йдеться у вироку.

За таких обставин дівчина погодилась на незаконні умови та наступного дня переказала на банківську картку частину обумовленої суми, а уже після складання іспиту вона особисто передала обвинуваченій 300 доларів. Після одержання всієї суми Ірину Єрмоленко затримали правоохоронці.

“Обвинувачена свою винуватість визнала, пояснивши, що дійсно вчинила кримінальне правопорушення. Суду пояснила, що особисто складала подібний іспит в Дрогобичі, проте, не склала його. Погодилась на прохання допомогти у здачі іспиту, оскільки хотіла в такий спосіб заробити грошей і сказала останній, щоб та передала їй 400 доларів США за успішну здачу іспиту і що нібито вона про все домовиться”, — йдеться у матеріалах вироку.

Відтак суд визнав Ірину Єрмоленко винною та призначив їй 34 тис. грн штрафу. Також з неї стягнуть 16,4 тис. грн за проведення експертиз. На вирок ще можна подати апеляцію.

У липні 2024 року Ірину Єрмоленко, як керівницю благодійної організації “Світ любові”, Жовківський районний суд визнав винною в переправлянні щонайменше 10 ухилянтів за кордон. Тоді Ірина Єрмоленко визнала свою провину і їй призначили дворічний іспитовий термін.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.