НЗСУ призупинила фінансування чотирьом лікарням на Львівщині

Національна служба здоров’я України зупинила фінансування 36 медичних закладів, які, ймовірно, недостатньо забезпечували пацієнтів ліками за Програмою медгарантій. Серед медзакладів – 4 лікарні у Львівській області.

15.05.2025
НЗСУ призупинила фінансування чотирьом лікарням на Львівщині

Про це повідомляє НЗСУ.

“Національна служба здоров’я України призупиняє оплати 36 медичним закладам. Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій”, – йдеться у повідомленні.

НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи і витрати за 2024 рік.

У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта виявився надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ. Йдеться про незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт.

До 206 медичних закладів надіслали листи з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року. Станом на 13 травня 2025 року, 36 медичних закладів з цього переліку не надали обґрунтованих пояснень та/або заперечень.

“Відповідно умов договору, НСЗУ має право зупинити оплату послуг за відповідним пакетом у випадку, якщо надавач не надає запитувані документи та/або інформацію у встановлені строки або в повному обсязі”, – зазначили у повідомленні.

У Львівській області оплату призупинили таким закладам:

  • КНП Львівської обласної ради “Центр спортивної медицини і реабілітації”;
  • КНП “Глинянська міська лікарня” Глинянської міської ради Львівського району Львівської області;
  • КНП Буської міської ради “Буська центральна районна лікарня”;
  • КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.