Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.
«Разом із робочою групою, де були залучені працівники обленерго, офіс охорони культурної спадщини, міське управління екології та інші підрозділи, ми напрацьовували концепцію оформлення двох перших трансформаторних підстанцій на площі Івана Франка. Причиною став їх неестетичний вигляд: коричневе забарвлення, псевдоісторична форма з карнизами та конусна “шапочка”, які не відповідали сформованому міському середовищу. Тому ми вирішили адаптувати їх до простору, зробивши більш сучасними та привабливими», — розповів Роман Крушельницький, начальник управління архітектури ЛМР.
Загалом розглядали кілька варіантів модернізації, серед яких й ідея повного занурення споруд під землю. Однак через високу вартість проєкту від цього відмовилися. Отож, вирішили перетворити їх на зелені об’єкти. Споруди вже пофарбували в сірий колір, встановили металеві каркаси і висадили в’юнкі рослини. До дверей залишили спеціальний отвір, аби не перешкоджати безпосередній роботі станцій. Виноград та плющ мають створити «зелений каркас», що за сприятливих умов за рік обплете всі конструкції.
«Ці рослини невибагливі до умов і не є дороговартісними. На площах, де неможливо висадити дерева чи кущі, вертикальне озеленення дозволяє збільшити кількість зелені. Плющі або інші в’юнкі рослини не шкодять будівлям, якщо правильно їх підібрати. Для північної сторони краще підходять листопадні види, що скидають листя на зиму, а для південної — вічнозелені. На площі Франка ми поєднали ці два види: виноград Вічі, що восени змінює колір і скидає листя, та вічнозелений плющ. Ми хочемо побачити, як вони приживуться на цих об’єктах, адже це перший досвід використання в’юнких рослин на таких конструкціях», — пояснила Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.
У міськраді зазначили, що наразі – це експеримент, якщо він вдасться, то його повторять на інших центральних площах, де є такі конструкції.
Коментарі