НАБУ передало в суд справу стосовно “продажу” керівних посад на Львівській митниці

НАБУ та САП направили до суду справу стосовно двох осіб, які планували “поставити потрібних людей” на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для організації корупційних схем.

12.05.2025
НАБУ передало в суд справу стосовно “продажу” керівних посад на Львівській митниці

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

За даними слідства, 1 млн доларів пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської та Чернівецької митниці оцінили в 500 тисяч доларів та 200 тисяч доларів відповідно.

Крім того, учасники групи розраховували на те, що керівництво Держмитслужби «не помічатиме» корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів.

4 липня 2024 року злочинців викрили.

В аудіо, яке опублікували в НАБУ, один з учасників злочинної групи говорить: “Ти не забувай, що зараз весь імпорт-експорт — це Львів, Волинь в основному. Плюс там хороше бачення є у силовиків, хороше бачення на програму.Кажуть, що немає з ким працювати. От буквально вчора спілкувався з силовиками місцевими. Вони говорять: “давай-давай когось заводь, налаштуємо, ми зараз нормально товару є до…я”.

Тепер їм загрожує 10 років ув’язнення.

За даними видання Bihus.info, про підозру НАБУ повідомило пасинку головного судового експерта Олександра Рувіна — Назару Шептицькому. Саме його підозрюють у кримінальному провадженні щодо торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби.

Влітку 2023 року Шептицький вирішив поставити підконтрольних людей на високі посади на митниці шляхом підкупу т.в.о. Голови Держмитслужби. Для комунікації з ним Шептицький залучив посередника – Руслана Черкаського, на той час уже колишнього заступника очільника митниці (звільнений на початку 2023 року, зокрема на тлі численних корупційних скандалів). Черкаський мав передати очільнику митниці пропозицію хабаря за посади в західних областях.

“Фінансувати” ці призначення та підбирати список потрібних кандидатур Шептицький планував разом зі спільником Олегом Гаталяком. Нагадаємо, чоловіків затримали 4 липня 2024 року.

Коментарі

20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.