У 5-річного хлопчика зі Львівщини виявили рідкісне захворювання під час операції на апендицит

Святослав зі Золочівського району Львівської області. У дитини почався кашель, температура, біль у горлі й животі. Спершу хлопчика лікували за місцем проживання, підозрюючи вірусну інфекцію, він приймав антибіотики. Однак хлопчику ставало тільки гірше. Батьки викликали карету швидкої допомоги, яка доставила Святослава до медзакладу у Львові.

07.05.2025
У 5-річного хлопчика зі Львівщини виявили рідкісне захворювання під час операції на апендицит

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Дитячі хірурги виявили у дитини гострий перфоративний апендицит, ускладнений перитонітом – у черевній порожнині вже сформувався абсцес. Це означає, що апендикс прорвався, а навколо нього утворилась заповнена гноєм порожнина, обмежена іншими органами.

Дитині терміново провели лапароскопічне втручання: видалили апендикс, провели санацію черевної порожнини, встановили дренажі. Святослав певний час провів у реанімації.

Під час операції лікарі випадково виявили рідкісну ваду розвитку — дивертикул Меккеля, або, як його ще називають, «другий апендикс». Такий виріст кишківника є лише у 4% людей і часто проявляється симптомами, подібними до апендициту. Важливо, що цей дивертикул має незвичну будову і може викликати ускладнення: кровотечі, запалення, перфорації.

“Через наявність перитоніту, видалити дивертикул одразу було неможливо. Цю операцію довелось відкласти. Також у хлопчика виявили пупкову грижу та грижу білої лінії живота — дефекти черевної стінки, які раніше вже спричиняли біль. Пупкову грижу прооперували під час першого втручання. Чотири серйозні патології в одного малюка, який не міг чітко пояснити, що саме його турбує. Так часто буває у дітей 3-5 років: вони не завжди можуть сказати, що болить, коли біль посилився, або вказати конкретне місце. Тому не варто недооцінювати будь-які ознаки нездужання”, – зазначили медики.

Через 3 місяці після першої операції Святослав приїхав на повторне втручання – видалення дивертикулу Меккеля. Вже на 4-й день хлопчик поїхав додому.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.