Помер письменник-шістдесятник, доктор ЛНУ Валерій Шевчук

На 86-му році життя помер письменник-шістдесятник, лавреат Шевченківської премії, майстер психологічної та готичної прози, почесний доктор Львівського університету імені Івана Франка Валерій Шевчук.

06.05.2025
Помер письменник-шістдесятник, доктор ЛНУ Валерій Шевчук

Про це повідомила його донька Юліанна Шевчук.

“Батько помер в реанімації лікарні “Феофанія”. Останні дні перебував у дуже тяжкому стані”, – зазначила Юліанна.

Про дату і час похорону повідомлять згодом.

Валерій Шевчук навчався на історико-філософському факультеті Київського університету (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Невдовзі, у 1960-х, почав писати власні твори – поезію та прозу. Письменник вважається одним з фундаторів Житомирської прозової школи.

Після закінчення навчання був призваний до армії, повернувся додому у 1965 році, саме в той час, коли почалися масові політичні арешти серед української інтелігенції. Був у кінотеатрі “Україна”, протестуючи проти масових репресій.

Він є автором близько 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, дослідником і перекладачем сучасною українською мовою творів давньоукраїнської літератури.

За роман “Три листки за вікном” Шевчук здобув Шевченківську премію.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.