На Янівському кладовищі у Львові триває реставрація огорожі меморіалу Українських Січових Стрільців

Роботи відбувається за фінансової підтримки благодійного фонду “Pro Memoria”, який організував збір коштів для реставрації.

06.05.2025
На Янівському кладовищі у Львові триває реставрація огорожі меморіалу Українських Січових Стрільців

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Меморіал Українських Січових Стрільців зазнав цілеспрямованого нищення у 1971 році. Тоді бульдозерами зрівняли із землею стрілецькі могили, хрести використали для мощення доріг, а на місцях поховань здійснили нові захоронення. Лише наприкінці 90-х років ХХ сторіччя меморіал було відновлено. Однак час не минув безслідно: металевій огорожі, що обрамлює меморіал, потрібна ґрунтовна реставрація. Багаторічне фарбування без очищення старих шарів призвело до корозії та відшарування покриття», – розповіли у БФ “Pro Memoria”.

Роботи розпочали з реставрації секцій біля центрального входу до меморіалу. Реставрація відбувається за позабюджетні кошти. Усі фінансові витрати на роботи і їх організацію взяв на себе благодійний фонд “Pro Memoria”.

“Це вже не вперше фонд допомагає відновлювати пам’ятні об’єкти, які є на нашому кладовищі. Пишаємось спільними втіленими проєктами», – зазначають у ЛКП «Муніципальна обрядова служба», на балансі якої є Янівське кладовище.

Відтак завдяки фінансовій підтримці БФ “Pro Memoria” та за сприяння ЛКП “Муніципальна обрядова служба”, першу секцію огорожі меморіалу Українських Січових Стрільців вже відреставрували. Для проведення реставрації секцію демонтували і перевезли у майстерню.

Її очищали від застарілої фарби та проводили обробку засобами проти корозії, і лише тоді проводили сучасне порошкове фарбування з технологією запікання для надійного захисту металевої конструкції від природного впливу. Після проведення усіх робіт відреставровану секцію встановлювали на місце.

У БФ закликають небайдужих долучитися до благодійного внеску на відновлення Меморіалу та допомогти зберегти частину української історії для наступних поколінь.

“Звертаємо увагу, що попереду ще великий об’єм роботи. Адже Меморіал огороджений 53 секціями, які потребують капітальної реставрації”, – зазначили у повідомленні.

Долучитися до збору коштів можна за посиланням.

Довідка

Янівський цвинтар — некрополь у Львові, другий (після Личаківського кладовища) за кількістю похованих тут відомих людей. Відкритий 1888 року.

На цвинтарі поховані, зокрема генерал УГА Мирон Тарнавський, державний діяч Кость Левицький, громадсько-політична діячка Ольга Басараб, поет Богдан-Ігор Антонич, а також понад тисячу вояків, що загинули у боях за Львів у листопаді 1918 року.

Коментарі

17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».