Пік активності кліщів очікують у травні-червні, тож лікарі радять бути обережними і знати, як діяти, якщо кліщ таки присмоктався. Лікар-епідеміолог Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Ярослав Бойченко повідомив ZAXID.NET, що цього року у порівнянні з аналогічними періодом торік, побільшало людей, у яких через укуси кліщів діагностували хворобу Лайма. За чотири місяці 2025 року є 49 випадків захворювання, торік було – 34.
За словами епідеміолога, найбільше випадків хвороби Лайма зафіксовано у Львівському районі – 31, у Золочівському та Стрийському – по 7, Шептицькому – 2, Дрогобицькому і Самбірському – по 1. Найчастіше кліщі присмоктувалися до відвідувачів міських парків і скверів (21 випадок), у лісах (15), на присадибних ділянках (7), у селах (3) на пляжах і берегах річок (2) і у горах (1).
Серед дітей хвороби Лайма нема, торік у цей час уже було чотири випадки.
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси іксодових кліщів. Збудником є бактерії роду Borrelia, які, потрапляючи в організм людини, можуть уражати шкіру, нервову систему, серце та суглоби. Заразитися збудником хвороби Лайма можна виключно через укус інфікованого кліща. А це може статися під час відпочинку в лісі, парках, скверах або на дачних чи присадибних ділянках.
Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.
Коментарі