Держархів опублікував студентську роботу, яку власноруч написав Іван Франко

Державна архівна служба України презентувала студентську роботу Івана Франка “Про Лукіана і його сучасність”, яку він написав у 1877 році.

02.05.2025
Держархів опублікував студентську роботу, яку власноруч написав Іван Франко

Про це повідомляє Державна архівна служба України.

Іван Франко написав роботу у часи студіювання класичної філології та української мови і літератури у Львівському університеті імені Яна Казимира.

Рукопис написаний латинською мовою на 17 аркушах.

“Текст студентської роботи виконано чорним чорнилом у зошиті і містить правки олівцем. На титульній сторінці рукопису латиною зазначено повну назву реферату – “Лукіан і його епоха”. У власній роботі І. Франко через призму творчості давньогрецького сатирика аналізує суспільне життя та побут східних провінцій Римської імперії II ст”, — зазначили в архіві.

Переглянути студентську роботу Івана Франка можна за посиланням.

До слова, український письменник Іван Франко народився у селі Нагуєвичі на Львівщині. У 1875 року, закінчивши Дрогобицьку гімназію з похвальним свідоцтвом зрілості, Іван Франко вступив на філософський факультет Львівського університету, де вивчав насамперед класичну філологію та українську мову й літературу.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.