У Львові відбудеться презентація нового видання “Ерос, жінка-митець і трохи екзотики”

29 квітня 2025 року о 18.00 годині у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) відбудеться презентація нового видання “Ерос, жінка-митець і трохи екзотики”, яке упорядкував письменник і літературознавець Василь Ґабор.

28.04.2025
У Львові відбудеться презентація нового видання “Ерос, жінка-митець і трохи екзотики”

Модераторка – Оксана Середа.

Якщо Ви хоче почути цікаві історії про жінок у житті Юлія Цезаря, Казанови, Франца Йосифа, Ґете, Тараса Шевченка, Івана Франка та інших видатних особистостей, про жінок у творчості українських письменників та художників, зокрема Олекси Новаківського, Олександара Мурашка, Петра Холодного, Архипенка та ін., захопливі історії про світ українських письменниць, про жіночу мужніть у публікації Євгена Маланюка і жіночу ніжність у статті Софії Парфанович; про українську жінку в епічному нарисі Юрія Липи; про життя жінок у середньовічному Львові та любовні листи великих і малих людей, і звичайно – про екзотику, яка захоплювала львів’ян у 20–30-х рр. ХХ ст., – то саме про це й вестимуть мову Василь Ґабор і Оксана Середа.

Ерос, жінка-митець і трохи екзотики. Така собі читанка для дорослих із галицької преси 20–30-х рр. ХХ ст. Серйозно і жартома / Упорядкув., передм., літ. ред. і прим. Василя Ґабора. Львів: ЛА «Піраміда», 2024. 532 с.

Лейтмотивом видання можуть слугувати слова «Раю без Єви не буває», бо в ньому вміщені ориґінальні публікації із галицької міжвоєнної преси про ерос, жінок у житті видатних людей, про світ жінки-митця та популярну в той час східну екзотику. Тож читач зможе поринути в атмосферу любовних історій і бурхливого мистецького життя Львова, в іронічно-романтичний світ емансипаток і неомазепинства, проникнутися жіночою мужністю та жіночою ніжністю, збагнути роль жінки в козацьку добу, довідатися про фурор, який робили західноукраїнські письменниці, розповідаючи про чар Марокка, загадковий Китай і «химерне серце» українок.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.