У Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню госпіталізували ще одного хворого з ботулізмом, повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.
На початку квітня до лікарні з ботулізмом також потрапив 44-річний львів’янин. Чоловік вживав ковбасу домашнього приготування.
Ботулізм — це важке інфекційне захворювання. За відсутності кисню та при сприятливій температурі збудник ботулізму виділяє сильний токсин. Цей токсин у 10 мільйонів разів сильніший за ціанистий калій та у понад 375 тисяч разів потужніший за нейротоксин гримучої змії.
Основною причиною захворювання є продукти домашнього приготування — овочеві, грибні, м’ясні, рибні консерви, сирокопчені окости, солена, в’ялена та копчена риба. Потрапляння збудника в продукти можливе на різних етапах виготовлення цих продуктів в домашніх умовах, при невиконанні ряду гігієнічних вимог: неякісному очищенні та промивці риби, овочів, фруктів перед консервуванням, необережному видаленні кишківника, при неправильній розробці туші. При цьому зовні ці продукти можуть нічим не відрізнятися від якісних.
Як правило, клінічні прояви починаються через 36 годин після вживання таких продуктів. Першими симптомами є загальна слабкість, головний біль, відчуття “туману” або “сітки” перед очима, подвоєння в очах. Потім наступає параліч м’язів язика та гортані, що може призвести до смерті. При появі перших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря.
Щоб запобігти хворобі, варто перед вживанням домашніх консерв просмажувати або проварювати їх. Також не рекомендують їсти консерви з піддутою кришкою або з ознаками псування. Не варто купувати копчену, солену та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю. Натомість радять обирати консерви та продукти промислового виготовлення.
Коментарі