Про це “Еспресо.Захід” повідомили у GlobalLogic.
Разом із Юрієм Цибухом, братом парамедикині – Героя України Ірини Цибух – компанія підготувала відео, яке розкриває важливість збереження памʼяті полеглих героїв. Сьогодні Юрій проводить окремі екскурсії Львовом, знайомлячи відвідувачів не лише з архітектурою міста, а й з долею своєї сестри, захисниці України.
Відповідне відео, в якому взяв участь брат полеглої захисниці, розміщене на сторінці GlobalLogic та Юрія Цибуха.
Юрій Цибух працює ліцензованим гідом у Львові, він студент-архітектор.
“У мене є ряд базових екскурсій містом з акцентом на мистецтво, архітектуру. І одна екскурсія абсолютно особлива – екскурсія пам’яті моєї сестри Ірини Цибух, бойової медикині”, – розповідає Юрій.
За словами брата полеглої Ірини Цибух, пам’ять – це дія.
“Після загибелі сестри виникла думка, як би я міг нести пам’ять про неї, в рамках своєї компетенції, зокрема, як гід. Це маршрут від площі Ринок до місця останнього спочинку, до Марсового поля. Дуже важливо, щоби пам’ять про загиблих захисників та захиcниць жила щодня”, – каже чоловік.
Юрій Цибух переконаний, що у складні часи дуже важливо бути разом. “Співпереживання втрати є ключовим для того, щоб мати ресурси, можливість рухатися далі”, – додав він.
Журналістка та парамедикиня “Госпітальєрів” Ірина Цибух із позивним “Чека” загинула 29 травня на Харківському напрямку.
Медикиня народилась 1 червня 1998 року у Львові. Ірина Цибух закінчила Національний університет “Львівська політехніка”. Працювала журналісткою, брала участь в освітніх проектах – розвивала критичне мислення та медіаграмотність дітей у школах.
З 2014 року регулярно їздила на передову разом з добровольчим батальйоном «Госпітальєри». Допомагала евакуйовувати українських поранених воїнів з найгарячіших точок.
Ірину Цибух нагородили посмертною відзнакою імені Мері О’Хейген за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства на восьмому Українському жіночому конгресі.
Коментарі