Рідні вбитого у Львові полковника через суд скасували вирок солдату

Верховний Суд скасував вирок 55-річному солдату Юрію К., якого у травні 2024 року звільнили від покарання за порушення правил поводження зі зброєю. Обвинувачений випадково вистрелив у 46-річного полковника Володимира Сухолиткого, який загинув від отриманого поранення.

17.04.2025
Рідні вбитого у Львові полковника через суд скасували вирок солдату

У березні 2022 році Юрія К. призвали на військову службу. Його призначили на посаду бухгалтера фінансово-економічної служби. Напередодні занять з вогневої підготовки на військовому полігоні 19 листопада 2022 року він отримав ящик зі зброєю та набоями й приніс його в службовий кабінет Володимира Сухолиткого. Солдат взяв пістолет, який належав полковнику, не перевірив наявність набоїв і натиснув на спусковий гачок. Потерпілий отримав вогнепальне кульове поранення живота, повідомляє Zaxid.net.

У суді обвинувачений визнав свою провину та сказав, що полковник доручив йому перевірити зброю. Після цього солдат підійшов до іншого військового, показав йому пістолет і «з невідомих йому причин в цей час пролунав постріл та куля вилетіла в сторону полковника, який стояв біля свого столу».

За скоєне Личаківський райсуд Львова визнав Юрія К. винним у порушенні правил поводження зі зброєю (ч. 2 ст. 414 ККУ) і призначив п’ять років тюрми, але звільнив від відбування покарання з трирічним іспитовим терміном. Львівський апеляційний суд 18 жовтня 2024 року залишив вирок без змін. Рідні загиблого вважають вирок занадто м’яким і наполягають на реальному покаранні. У суді вони наголосили, що Юрій К. попросив вибачення формально під час судового розгляду та не визнав провини повністю. Крім цього, обвинувачений не відшкодовував завданої шкоди рідним загиблого.

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду вважає, що Юрія К. необґрунтовано звільнили від покарання. Колегія суддів скерувала справу на новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.