У 40 мешканців Львівщини через укуси кліщів діагностували хворобу Лайма

За перші три місяці 2025 року найбільше хворих серед мешканців Львівського району, тут зафіксовано 24 випадки.

11.04.2025
У 40 мешканців Львівщини через укуси кліщів діагностували хворобу Лайма

У Львівському обласному центрі контролю і профілактики хвороб МОЗ України повідомили, що захворюваність на хворобу Лайма на Львівщині щороку зростає.

Якщо у 2023 році було зафіксовано 252 випадки, то у 2024 – вже 433. Цього року за три місяці є вже 40 випадків, торік їх було 16. Найбільше випадків хвороби Лайма у 2025 році зареєстровані на території Львівського району – 24 випадки, у Золочівському району – 7, Стрийському – 6, Шептицькому – 2 і Дрогобицькому – 1. На щастя, дітей серед хворих цього року нема, торік їх було 39.

Останній випадок хвороби Лайма зафіксували 14 березня. 67-річна мешканка Золочева поїхала в село оглянути присадибну ділянку і там її вкусив кліщ. На місці укусу жінка помітила червоні кільця і звернулася до лікаря.

Хвороба Лайма має декілька стадій, і її прояви можуть змінюватися залежно від часу після зараження:

  • рання стадія (перші дні – 1 місяць після укусу): на місці укусу може з’явитися характерне почервоніння у вигляді кільця (мігруюча еритема). Також можливі симптоми, схожі на застуду: підвищення температури, ломота в тілі, слабкість.
  •  середня стадія (1-3 місяці після укусу): якщо хворобу не лікувати, інфекція поширюється в організмі, вражаючи суглоби, нервову систему та серце. Можливі сильні головні болі, порушення зору, болі в м’язах і серцеві порушення.
  •  пізня стадія (від 3 місяців і більше після укусу): може розвинутися хронічний артрит, ураження нервової системи (енцефаліт, паралічі), що суттєво знижує якість життя.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.