Керівника лікарні на Львівщині перевели в СІЗО зі заставою в мільйон гривень

Львівський апеляційний суд змінив запобіжний захід директору Трускавецької міської лікарні Василю Іроденку, якого підозрюють у вимагання коштів із пацієнтів за безкоштовні медпослуги. Раніше суд відправив його під нічний домашній арешт, однак прокуратура оскаржила це рішення, вважаючи його занадто м’яким.

04.04.2025
Керівника лікарні на Львівщині перевели в СІЗО зі заставою в мільйон гривень

Про це йдеться в ухвалі, яку оприлюднили у Єдиному державному реєстрі 3 квітня.

Перший запобіжний захід — нічний домашній арешт — Іроденку обрали 13 березня, враховуючи, позитивні відгуки пацієнтів та колег, а також наявність подяк та грамот за вагомий внесок у розвиток медицини. Крім цього, суд врахував що в нього є маленькі діти, непрацююча дружина та літня мама, яку він доглядає.

Проте апеляційний суд вирішив, що є серйозний ризик, що Іроденко може впливати на свідків у справі. Багато з цих людей — його підлеглі або пацієнти, з якими він раніше працював, і він має доступ до їхніх персональних даних. Також суд врахував, що ці свідки ще не були допитані в суді, тому є ризик, що вони можуть змінити показання під тиском.

Іроденка перевели з нічного домашнього арешту під варту щонайменше на 60 діб, до 11 травня. Триматимуть його в львівському СІЗО. Суд також встановив заставу в розмірі 908 400 грн, яку можна внести, щоб вийти з-під варти.

Василя Іроденка та ще двох його підлеглих підозрюють у розкраданні державних коштів.

За версією слідства, вони організували схему, за якою пацієнтів змушували платити, хоча послуги вже були оплачені державою. При цьому розрахунки проводились через приватну фірму, пов’язану з учасниками справи. Таким чином фігуранти провели платні операції близько 30 пацієнтам, які насправді є безкоштовними. Завдані збитки становлять понад 400 тис. грн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.