Засуджений за підпал авто журналістки “Радіо Свобода” у Львові подав апеляцію

Апеляційний суд Львова повернув на повторний розгляд справу про підпал авто журналістки “Радіо Свобода” Галини Терещук. Засуджений Вадим Дмитренко, якого визнали замовником злочину, оскаржує вирок.

27.03.2025
Засуджений за підпал авто журналістки “Радіо Свобода” у Львові подав апеляцію

Про це повідомив чоловік журналістки Василь Терещук.

25 березня у Львові відбулося засідання Апеляційного суду у справі про підпал їхнього автомобіля. Засуджений Вадим Дмитренко, якого раніше визнали замовником цього злочину, подав апеляцію на вирок Галицького районного суду.

“Предметами розгляду на засіданні стали апеляційні скарги засудженого гр. Дмитренка та його адвокатів на ухвалу Галицького районного суду. Зазначений суд визнав Дмитренка замовником злочину і засудив його до 6 років ув’язнення та сплати потерпілому власнику авто 100 тис. гривень. Дмитренко і його адвокати вимагали скасувати рішення суду першої інстанції і закрити справу”, — написав Терещук.

Апеляційний суд частково задовольнив скаргу: справу Дмитренка повернули на новий розгляд у суді першої інстанції.

Василь Терещук розповів також про інших фігурантів справи. Виконавець підпалу, 19-річний студент, отримав умовний термін — 3 роки, але не виконав зобов’язання добровільно виплатити потерпілим 50 тисяч гривень. Його адвокат нині фігурує у справі про вбивство Ірини Фаріон. А організатор злочину – колишній поліцейський Михайло Чердак – ще до повномасштабної війни підписав контракт із Нацгвардією та виїхав із Львова. Його справу обіцяють розглядати після його повернення з фронту.

Дмитренка визнали замовником підпалу авто журналістки та засудили до 6 років ув’язнення. На суді Вадим Дмитренко своєї вини не визнав. За його словами, він не знав Галину Терещук та її чоловіка, на якого записане підпалене авто.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.