Придбання помешкання на виплат від забудовника користується найбільшим попитом після «єОселя» – Ростислав Мельник

За словами генерального директора Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислава Мельника, найбільший попит на первинному ринку сьогодні має державна програма «єОселя».

26.03.2025
Придбання помешкання на виплат від забудовника користується найбільшим попитом після «єОселя» – Ростислав Мельник

Водночас ті, хто не підпадає під її умови, здебільшого вибирають варіант купівлі на виплат від самого забудовника.

«Як правило, мова йде про виплати на період до двох років, за умови першого внеску 10% від вартості житла. Кредитами від банків зараз ніхто не користується», – зазначив Мельник у коментарі фінансовому порталу «Мінфін».

Водночас змінилася і сама мотивація покупців: зникли ті, хто інвестував у житло заради подальшого перепродажу. Сьогодні квартири купують передусім для себе.

«За нашими підрахунками, до 70% помешкань новобудов продається саме завдяки державній програмі «єОселя». Це говорить про те, що у людей просто немає вільних коштів», – підкреслив керівник РІЕЛ.

Ця трансформація попиту вплинула і на поведінку девелоперів. За словами Мельника, компанії стали обережнішими у плануванні нових проєктів, фокусуючись на форматах комфорт-класу у відносно безпечних районах – із бомбосховищами та автономною інфраструктурою.

«Ми, у РІЕЛ, з одного боку, активно добудовуємо розпочаті до повномасштабної війни проєкти і вже здали в експлуатацію більшість цих житлових комплексів. А з іншого – розширюємо портфель пропозицій, розуміючи, що попит лише зростатиме. Зокрема, вже незабаром стартують два великі проєкти у столиці», – повідомив він.

Нагадаємо, раніше Ростислав Мельник пояснював, чому не варто очікувати зниження цін на первинному ринку нерухомості у 2025 році. За його словами, прибутковість із кожного квадратного метра зараз – на мінімальному рівні, тому простору для знижок у забудовників фактично немає.

Джерело: Корпорація Нерухомості РІЕЛ

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.