З російського полону повернулися понад 30 захисників зі Львівщини

Серед 175 українців, яких 19 березня звільнили з російського полону, є 31 військовий з Львівської області.

20.03.2025
З російського полону повернулися понад 30 захисників зі Львівщини

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Серед 175 наших людей, яких з полону, є два оборонці зі Сокаля – Богдан Кіщук та Віталій Гоневич. Богдан Богданович пробув у полоні понад три роки (потрапив 7 березня 2022 року). Віталій Русланович був у неволі з 24 березня 2024 року.

Також додому їдуть двоє бійців зі Самбірського району – Степан Котик зі села Раково Бісковицької громади та Василь Туркевич з Хирова. Степан Павлович зник безвісти 10 травня 2024 року. Через місяць зʼявилось сповіщення, що він у полоні. Василь Ігорович потрапив у полон поблизу Попасної, що на Донеччині. Чекав на звільнення майже три роки.

“Велике свято сьогодні і у Шегинівській громаді Яворівського району. З полону додому повертаються Павло Лапицький та Микола Сидорович!” – йдеться у повідомленні.

Павло Ярославович з села Великі Новосілки перебував у неволі з 25 грудня 2023 року. З Миколою Степановичем з села Золотковичі звʼязок втратили 4 липня 2022 року – під час бойового зіткнення в районі Спірного. Через декілька днів зʼясувалося, що він у полоні.

“Дрогобиччина теж дочекалася! Серед тих, кого сьогодні звільнили з полону, є Олег Фарима та Андрій Герман!” – зазначив Козицький.

Старший солдат зі села Доброгостів Трускавецької громади Олег Фарима потрапив у полон під час час вогневої підтримки мотопіхотного батальйону у Новоолександрівці. На звільнення воїн чекав три роки. Андрій Герман зі села Вороблевичі Меденицької громади, номер обслуги мотопіхотного відділення, опинився у неволі у червні 2022 року, в ході бойових зіткнень та артилерійських обстрілів у селі Лоскутівка, на Луганщині.

Також до рідних повертається санітар другого механізованого взводу Володимир Логінський. Військовий – з Дрогобича. Потрапив у полон у червні 2023 року у селі Діброва Луганської області.

Також додому їдуть Андрій Скугра зі села Нова Кам’янка, який був у неволі з лютого 2024 року та Павло Танчин з Рави-Руської, який перебував у полоні з травня 2022 року.

“Зовсім скоро побачить рідних і житель села Віднів Львівського району Володимир Матросов!” – додав Козицький.

Захисник з Куликівської громади служив у 24 ОМБр імені короля Данила. Перебував у полоні з червня 2022 року.

З полону також повернулися Андрій Кусий зі села Сопошин та Олег Підсуткевич із Жовкви, які були в неволі з червня 2022 року.

Також відомо про ще дев’ятеро оборонців з Яворівського району, які повернулися додому.

Яворівська громада. Додому їдуть: Володимир Коцун (село Передвір’я). Перебував у полоні з квітня 2022 року, Ігор Чабаненко (смт Немирів). Потрапив у полон у грудні 2024 року.

Новояворівська громада. До рідних повертаються: Назар Кур’ян (Новояворівськ). Воїн був у полоні з липня 2023 року, Віталій Цікало (селище Шкло). Рідні чекали цієї звістки з жовтня 2023 року. Юрій Кишеня (Новояворівськ). Оборонець перебував у неволі з жовтня 2024 року.

Івано-Франківська громада:  Остап Жидачевський (село Ясниська), Петро Качмар, Петро Тицейко, перебував у полоні з лютого минулого року, Степан Ясниський.

Військовий Роман Шумський зі села Острів, який перебував у неволі з травня 2022 року, та житель Шептицького – Ярослав Гоношілін, який був у полоні з березня 2022 року, також на рідній землі. Обоє воювали у складі 24 ОМБр імені Короля Данила.

Зі Золочівського району повернулися воїни Юрій Хомік, житель села Ясенів, та Володимир Мазурок, родом зі села Конюшків.

Додому їде стрілець-зенітник другого зенітного ракетного взводу Степан Кулинич.

“Наш земляк зі Східницької громади потрапив у полон у квітні 2022 року, під час бойового зіткнення та обстрілу противника поблизу Попасної”, – повідомив Козицький.

Серед тих, хто повернувся з полону, є і два захисники зі Стрийщини. Це Василь Романів із Журавненської громади, воїн 63 ОМБр, та Іван Феденьків із Розвадівської громади, боєць 24 ОМБр імені Короля Данила.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.