Львів’ян запрошують на лекцію Миколи Проціва “Бережани, ах які ви…” з нагоди 650-річчя першої літописної згадки

Подія відбудеться 18 березня о 18.00 годині у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв) за адресою вул. Коперника, 17.

17.03.2025
Львів’ян запрошують на лекцію Миколи Проціва “Бережани, ах які ви…” з нагоди 650-річчя першої літописної згадки

«Бережани, ах які!
Гарні ви взимі і вліті,
Хоч і бідні, і малі –
Ви найкраще місто в світі!», – сказав в 1887 році студент Львівського університету Богдан Лепкий…

«Бережани, ах які ви…» розкаже 18 березня 2025 року Микола Проців, випускник Львівського університету, заступник директора з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею.

Що робили в Бережанах: дід Бабрбри Страйзанд, син Вольфгана Амадея Моцарта, дід Святослава Ріхтера; автор терміну «Геноцид» Рафал Лемкін, «українець, який не хотів бути бідним» Петро Яцик і учасник бою під Крутами Аверкій Гончаренко?

Як пов’язані з Бережанами:

майбутній президент США сенатор Герберт Гувер; відомий художник Ян Матейко; Осип Маковей, Олесь Гончар, Соломія Крушельницька та Олена Кульчицька?..

Обговоримо дві дуже «суб’єктивні тези»:

1. Бережани – Центрові! Мультикультурні! Мілітарні!

2. 94,5% інформації про Бережани, яка існує в паперовому, електронному та усному вигляді, пов’язана з Бережанською гімназією…

Згадаємо учнів і професорів Бережанської гімназії: Маркіяна Шашкевича, Сильвестра Лепкого та його синів Миколу, Богдана та Лева, відомого художника Володимира Савчака, Степана Томашівського та Алойзи Штайнера, Льва Крип’якевича та Михайла Рудницького, митрополита Галицького та архієпископа Львівського Спиридона Литвиновича та двічі ректора Ягеллонського університету Мацея Йозефа Бродовича…

Закінчимо… цвинтарем, де поховані бережанці різних поколінь, які робили своє місто найкращим містом у світі!

І анонсуємо наступні дві теми:

1. Хто з відомих похований на бережанському цвинтарі?

2. «Олені» та «олЕні» в Бережанах…

Традиційна книжкова торгівля та лотерея від УФОТО та бережанців.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Бережанського краєзнавчого музею та Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.