У Львові відкрили вулицю на честь наймолодшого Героя України Павла Думанського

16 березня у Львові офіційно відкрили вулицю, названу на честь наймолодшого Героя України Павла Думанського. 19-річний львів’янин загинув у бою з росіянами, прикривши собою побратимів.

17.03.2025
У Львові відкрили вулицю на честь наймолодшого Героя України Павла Думанського

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Вулиця на честь Павла Думанського з’явилася замість вулиці професора Петра Буйка. На відкриття прийшли члени родини воїна, його друзі, знайомі та побратими.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Павла та усіх полеглих захисників і захисниць України. Після цього відбулась урочиста церемонія відкриття таблиці з найменуванням вулиці та її освячення.

“Я дуже хочу, щоб ця вулиця всім нам нагадувала не лише про чин Павла, а й про чин усіх наших захисників, щоб вона прославляла усіх наших Героїв і наші Збройні сили. Бо всі, хто став на захист нашої країни, є Героями”, — зазначив батько захисника Роман Думанський.

Павло Думанський народився у Львові. Закінчив Відокремлений структурний підрозділ “Автомобільно-дорожнього фахового коледжу НУ “Львівська політехніка”. Був вихованцем спортивного клубу кіокушинкай карате “Канку” та багаторазовим призером змагань.

Із перших днів повномасштабного вторгнення Росії брав активну участь у будівництві захисних споруд і блокпостів Львова. У березні добровольцем вступив до Збройних сил України. Боровся із російськими військами у складі 125 окремої бригади територіальної оборони.

Павло Думанський загинув 20 листопада 2022 року, прикриваючи побратимів, на Донеччині.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.