Начальники РВА та голови громад мають провести профілактичні заходи щодо запобігання пожеж сухостою на Львівщині

На Львівщині зросла кількість пожеж в екосистемах, які спричинили шкоду, як довкіллю, так і призвели до трагічних випадків. На жаль, основною причиною цих пожеж є людська недбалість та елементарне спалювання сухої трави.

11.03.2025
Начальники РВА та голови громад мають провести профілактичні заходи щодо запобігання пожеж сухостою на Львівщині

Про це повідомили під час позачергового засідання обласної комісії ТЕБ і НС.

Отож, станом на зараз в нашій області зареєстрували 1194 пожежі в екосистемах, що становить майже 71% від усіх пожеж за цей рік. У результаті, загальна площа пожеж склала 191 гектар. Торік показники були суттєво меншими.

За інформацією ГУ ДСНС у Львівській області, лише за останні три тижні внаслідок пожеж загинули 3 людини та ще 5 отримали травми. Вогонь знищив (пошкодив) більш ніж 20 приватних будівель.

«На жаль, констатуємо приріст випадків самовільного підпалення громадянами сухої трави на присадибних ділянках чи поблизу них. Звертаю увагу органів місцевого самоврядування, що перш за все, йдеться про безпеку людей. Голови громад з високою ймовірністю знають хто з місцевих жителів та на якій ділянці спричинив пожежу. Розповсюдження інформації про шкоду таких дій, як бачимо, не дає бажаного ефекту. Тому, нагадую, що за підпал сухої трави є адміністративна відповідальність. Відтепер на ОМС покладаємо завдання щотижнево інформувати районні адміністрації про такі випадки у своїх громадах. Так само служба ДСНС збиратиме цю інформацію. Усі дані передаватимуть на обласну адміністрацію», – повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Впродовж цього року інспектори ДСНС організували 225 рейдів для попередження пожеж в екосистемах. За порушення правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнули 105 жителів області.

До слова, за підпал сухої трави штрафи сягають від 3 060 до 6 120 грн для громадян і від 15 300 до 21 420 грн для посадових осіб.

У підсумку засідання, начальники РВА, голови громад повинні активізувати роботу серед населення та провести профілактичні заходи щодо дотримання вимог пожежної безпеки, аби недопустити спалювання залишків рослинності на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та поблизу лісових масивів, торфовищ. ОМС також мають інформувати населення про заборону спалювання сміття, сухостою та рослинності у лісах, місцях масового відпочинку на природі під час пожежобезпечного періоду.

Разом з тим, завданням громад є збір інформації про кожен випадок підпалу сухої трави на їхній території, яку передаватимуть на районні військові адміністрації. ДСНС також фіксуватиме звернення від громадян та виїзд для ліквідації пожежі в екосистемі. Щотижнево цю інформацію мають передавати до Львівської ОДА.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.