Хірурги у Львові видалили 13-річному підлітку пухлину колінного суглоба

Медики прооперували 13-річного підлітка — Михайла з Вінниччини, у якого виникла доброякісна пухлина з кістково-хрящових тканин на коліні. Утворення перетискало важливі нерви та судини.

27.02.2025
Хірурги у Львові видалили 13-річному підлітку пухлину колінного суглоба

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Михайло розповів, що давно відчував дискомфорт у нозі, проте не зважав на це. Проте під час уроку фізкультури біль став надто різким. Тоді підліток відпросився додому. Там його оглянула мама і помітила над коліном чимале ущільнення. Того ж дня родина звернулася у районну лікарню. Там і встановили діагноз: кістково-хрящовий екзостоз колінного суглоба.

“Простими словами, екзостоз – це наріст на кістці, така собі тверда доброякісна пухлина з кістково-хрящових тканин. Коли її виявили, вона вже тиснула на важливі нерви та судини і могла щонайменше порушити функції кінцівки. А в найгіршому разі – перекрити кровопостачання та призвести до ампутації або ж переродитися в злоякісну пухлину”, — повідомили у лікарні.

Мама звернулася за порятунком сина до львівських медиків.

“Під час втручання ми провели експрес-біопсію, аби переконатися, що пухлина дійсно доброякісна. І вона, на щастя, такою і виявилася. Щоб її видалити, ми відділили її від нервів та судин: артерій і вен, які кровопостачають стегно. І нам вдалося їх не пошкодити та повністю висікти новоутворення. Це була складна операція, яка тривала 2,5 години”, — розповів хірург Олександр Калінчук.

За його словами, так як пухлина була розміром аж 6 см, а зона ураження складною, то реабілітація Михайла триватиме близько 2-3 місяців

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.