Пенсіонер зі Львівщини відсудив у перевізника компенсацію через відмову у безоплатному проїзді

Стрийський міськрайонний суд Львівщини зобов’язав «Стрийське АТП» виплатити 10 тис. грн моральної компенсації пенсіонеру із другою групою інвалідністю, якому відмовляли у безоплатному проїзді в маршрутці.

24.02.2025
Пенсіонер зі Львівщини відсудив у перевізника компенсацію через відмову у безоплатному проїзді

До суду звернувся мешканець Львівщини Василь Мельник. Позивач є пенсіонером, має другу групу інвалідності та «Посвідчення реабілітованого та потерпілого від політичних репресій на території України». Чоловік розповів, що водій маршруту «Стрий-Лисовичі» неодноразово вимагав у нього гроші за проїзд, повідомляє Zaxid.net.

«Водії Стрийського АТП поводять себе зухвало, при здійсненні перевезень маршрутом «Стрий-Моршин-Лисовичі» не відчиняють йому двері автобуса, часто принижувають його честь та гідність, вимагають кошти за проїзд, тому він змушений звернутися до суду», – вказано у позові. Пенсіонер хотів стягнути з перевізника 30 тис. грн моральної компенсації.

Представник «Стрийського АТП» просив відмовити у задоволенні позову. У відзиві він зазначив, що усі пільговики мають мати електронний квиток та валідувати його при вході, він також заявив, що Моршинська міськрада не забезпечує компенсацію за пільговий проїзд. Представник відповідача визнає лише, що позивач має право на 50% знижки на проїзд відповідно до ст.38-1 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Свою позицію суду розповіла і представниця Моршинської міськради. Вона заявила, що на цього перевізника із 1 лютого 2024 року неодноразово надходили скарги через відмову у безоплатному проїзді пенсіонерам, людям з інвалідністю, учасникам бойових дій.

«Посилання відповідача на те, що перевезення пільговика можливе за валідації пільгової картки, не відповідає нормам ст. 37, ст.42 ЗУ «Про автомобільний транспорт», пункту 145 Правил перевезення, ст. 38-1 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та є безпідставним, так як система автоматизованого обліку оплати проїзду встановлена відповідачем з порушенням умов договору перевезення укладеного з Львівською ОДА та розпоряджень Львівської ОДА. Відтак, у відповідача не було законних підстав вимагати у позивача валідації пільгової картки», – вказано у поясненнях Моршинської міськради, яка підтримала позов Василя Мельника.

Цю справу розглянула суддя Вікторія Бучківська, яка дослідила усі докази та аргументи сторін. Суддя частково задовольнила позов пенсіонера з інвалідністю, визнавши дії перевізника протиправними. «Стрийське АТП» зобов’язали виплатити позивачу 10 тис. грн моральної компенсації через відмову в безоплатному проїзді. Рішення суду ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.