Благодійний фонд Козицького передав 100 комплексів БПЛА Besomar для ЗСУ

100 комплексів безпілотних літальних апаратів Besomar разом із наземними станціями керування, засобами пуску та контролю надійдуть бійцям 1020-го ОЗРАП та 39-го ОЗРП Збройних сил України.

23.02.2025
Благодійний фонд Козицького передав 100 комплексів БПЛА Besomar для ЗСУ

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, передача відбувається в межах довгострокового Меморандуму про співпрацю, який Фонд підписав у 2024 році для підтримки Збройних сил України. Засновники Фонду Зіновій та Степан Козицькі не лише профінансували виробництво та логістику комплексів, а й забезпечили навчання операторів. Навчання відбувалося на базі сучасного Центру підготовки операторів БПЛА, а Besomar, у свою чергу, забезпечив тренування на полігоні.

«100 надпотужних перехоплювачів-безпілотників літакового типу «Besomar» вже вирушили до українських зенітників. Вони здіймаються в небо, вистежують ворога і завдають нищівного удару. Ці безпілотники розробили у нашій області. БпЛА чудово працюють у найжорсткіших бойових умовах. Завдяки зарядній станції можуть працювати в будь-якій точці на полі бою. Профінансував виробництво та навчання операторів Благодійний Фонд Козицького. Загальна вартість цього проєкту – 12,5 мільйонів гривень. Загалом із 2022 року БФ скерував на потреби українських оборонців 160 мільйонів гривень. Це дрони-камікадзе «ВІЙ», мобільні електростанції, медобладнання, автівки та безліч інших важливих речей, які допомагають захисникам нищити ворога і наближати перемогу. Позиція однозначна: далі – більше. Доти, доки в Україні не настане справедливий мир. Саме той, якого чекають наші люди. Той, за який платимо найціннішим. Ми все пройдемо. Разом», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.

Як розповів співзасновник Besomar Роман Шемечко, компанія давно займається виробництвом дронів і постійно вдосконалює свою продукцію. Всі системи фахівці розробили з нуля, включаючи технології і підходи.

«З кожним місяцем ми покращуємо наші продукти. Наша мета – зробити ці дрони доступними і масовими, щоб вони максимально покривали потреби військових. Дуже шкода, що раніше дронам не приділяли достатньо уваги. Але я радий, що зараз влада і бізнес, які можуть фінансувати такі проєкти, зрозуміли, як важливо використовувати дрони для фронту та безпеки в цілому», – додав Роман Шемечко.

«У 2022-2023 роках ми забезпечили фронт 2000 дронами-камікадзе «ВІЙ». Сьогодні фінансуємо виробництво та логістику Besomar3210, які виконуватимуть дорозвідку, перехоплення та знищення ворожих БПЛА, зокрема «Орлан», Supercam, Zala, Shahed і «Герань». Комплекс включає ударні безпілотники літакового типу, мобільні зарядні станції, наземні системи керування та антени. Вони можуть перебувати у повітрі до 2,5 годин, підніматися на висоту до 4 км та розвивати швидкість 160 км/год. На висоті 1 км дрон здатен пролетіти з вимкненим двигуном до 10 км. Дальність польоту – 50-60 км. Оператор має змогу виявити ціль, наздогнати її та підірвати бойову частину з радіусом ураження 5 метрів. Одна з ключових переваг – унікальна система повітряного гальмування та можливість заряджання безпосередньо в умовах бою», – розповів засновник Благодійного фонду Козицького Степан Козицький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.