Ринок нерухомості України може зіткнутися із проблемою нестачі пропозицій – Ростислав Мельник

Перспективи ринку нерухомості України у найближчі роки залежатимуть від рівня безпеки, ефективності програм відбудови та обсягів міжнародних інвестицій.

20.02.2025
Ринок нерухомості України може зіткнутися із проблемою нестачі пропозицій – Ростислав Мельник
На фото Ростислав Мельник, генеральний директор КН РІЕЛ

Таку думку у коментарі Finance.ua висловив генеральний директор Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник.

«Ми залежимо не лише від ситуації на фронті, а й від загальної геополітичної стабільності. Водночас різких стрибків цін у 2025-2026 роках не буде. Зростання прогнозується помірне – у межах 15-20%. Західні регіони залишаться лідерами за темпами подорожчання, і у Львові ціни можуть наблизитися до київських», – зазначає Мельник.

Однак, за його словами, на ринок впливатимуть і інші серйозні виклики.

«Через економічні труднощі багато забудовників не зможуть відновити будівництво своїх об’єктів. Це збільшить кількість заморожених проєктів, що, своєю чергою, позначиться на довірі покупців та стабільності ринку», – пояснює генеральний директор КН РІЕЛ.

Крім того, з січня 2024 року значно ускладнилися процедури зміни цільового призначення земельних ділянок для житлового будівництва.

«Це ще більше скорочує пропозицію на ринку. Ті забудовники, які вже мають земельні ділянки з правильним функціональним призначенням, можуть працювати далі. Проте таких ділянок критично мало навіть для поточного попиту. А після завершення війни потреба у житлі значно зросте», – підкреслює Мельник.

Щоб уникнути дефіциту житла, девелопери та влада мають разом працювати над спрощенням процедур і створенням умов для стабільного розвитку ринку.

 : Корпорація Нерухомості РІЕЛ

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.