Медики у Львові врятували передчасно народжену дівчинку зі злоякісною пухлиною нирки

Лікарі прооперували новонароджену Софійку, яка народилася на 7 місяці вагітності з вагою лише півтора кілограма та зі злоякісною пухлиною нирки. Дитина була у критичному стані.

18.02.2025
Медики у Львові врятували передчасно народжену дівчинку зі злоякісною пухлиною нирки

Софійка зі Львівщини народилася на 28 тижні вагітності та з вагою 1560 г. Крім типових для передчасно народжених дітей ускладнень, медики виявили у дівчинки ще й нефробластому — вроджену злоякісну пухлину нирки. Тож дитину терміново перевезли до Львова, повідомляє Дитяча Лікарня Святого Миколая.

“Стан маля — критичний. Передчасне народження, крихітна вага, інфекція та пухлина, що продовжує рости. Оперувати — небезпечно. Але не оперувати — ще більша небезпека для життя Софійки. Адже пухлина спричиняє кишкову непрохідність, перетискає нижню порожнисту вену, зміщує печінку, а тиск на внутрішні органи загрожує дитині смертю”, — йдеться у повідомленні.

Лікарі почали готувати Софію до операції з видалення нефробластоми. Коли дівчинці стало зовсім погано, її забрали в операційну. Хірурги Олександр Калінчук та Андрій Дворакевич видалили праву нирку разом з пухлиною та частиною порожнистої вени. На той час новоутворення займало 15% тіла дитини і разом з ураженим органом важило 135 грамів.

Після цього протягом двох місяців за життя Софійки боролись неонатологи. Дівчинка почала одужувати, після чого її перевели у відділення патології новонароджених.

Виписали дитину після майже трьох місяців перебування у лікарні з вагою 2270 грамів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.