Спрощення бронювання військовозобов’язаних через “Дію”

14 січня 2025 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 36 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”, яка вносить зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, а також до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 р. № 1332 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Основні зміни стосуються розширення категорій працівників, які підлягають 100% бронюванню та спрощення процедури перебронювання працівників.

06.02.2025
Спрощення бронювання військовозобов’язаних через “Дію”

Відтепер бронюванню підлягають всі військовозобов’язані медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи.

У період з 22 січня до 1 березня 2025 року підприємства, які отримали або підтвердили статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення можуть перебронювати військовозобов’язаних працівників протягом 72 годин. Перебронювати в режимі реального часу можна через портал «Дія» у разі, якщо військовозобов’язаний:

– перебуває на військовому обліку;

– перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;

– уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;

– не перебуває у розшуку.

“Спрощення процедури бронювання є вкрай важливим для безперервного функціонування критично важливих підприємств та державних установ. Це рішення дозволяє швидко реагувати на потреби економіки та життєдіяльності населення, особливо в умовах воєнного стану. Впровадження можливості перебронювання в режимі реального часу через портал «Дія» значно спрощує адміністративні процеси та мінімізує ризики для роботи ключових галузей країни”, – прокоментував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.